Hoşgeldiniz  

Kılıçdaroğlu: “Lağım basmış koca ülkeyi nerede bu savcılar”

İkrar-HA1 | 08 Haziran 2021 | Dünya, Genel, Güncel Haberler, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

Kılıçdaroğlu: “Lağım basmış koca ülkeyi nerede bu savcılar”

İKRAR – Haftalık grup toplantısında kürsüde açıklamalar yapan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu iktidarı ve iktidarın türlü yolsuzlukları karşısında sessiz kalan savcıları eleştirdi. Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in açıklamaları karşısında herhangi bir savcının hareket geçmediğini belirten Kılıçdaroğlu “Nerede bu savcılar? Ben konuşunca 24 saat bile sürmüyor harekete geçiyorlar; lağım basmış, yolsuzluklar diz boyu, bir Allah’ın kulu kalem bile oynatmıyor” dedi. 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM Grup Toplantısında konuştu. Yargıtay’ın HDP’ye ikinci kez kapatma davası açmasından, organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in yayınladığı videolarda öne sürdüğü iddialara kadar birçok konuda görüş beyan eden Kılıçdaroğlu en sert tepkiyi Cumhuriyet Savcılarına yöneltti. Kılıçdaroğlu kendisi ile ilgili durumlarda hemen yaptırım uygulayan Savcıların iktidar tarafından kontrol edildiğini belirtti.

 

HASAN SALTIK İÇİN: “MÜZİK DÜNYASININ BAŞI SAĞOLSUN”

Konuşmasına geçtiğimiz günlerde Hakk’a yürüyen Kalan Müzik’in sahibi Hasan Saltık’ı anarak başlayan Kılıçdaroğlu “Müzik dünyamızın çok önemli bir aktörüydü. Anadolu’nun unutulan, kaybolan türkülerini derdi. Bizim müzik kültürümüzün korunması açısından Kültür Bakanlığı’nın yapamadığını yaptı. Allah’tan rahmet diliyoruz. Müzik dünyasının başı sağ olsun” dedi.

“SEN O OKULDA DEĞİL REKTÖR OLMAYI HOCA DAHİ OLAMAZSIN”

AKP’li Cumhurbaşkanı tarafından bir gece ansızın Boğaziçi Üniversitesi Rektörü olarak atanan Melih Bulu’nun bazı öğretim üyelerine karşı mobbing uyguladığı, öğretim üyelerinin derslerini azalttığını ve okulda çeşitli idari görevlere keyfi atamalar gerçekleştirdiğini belirterek Melih Bulu’ya yönelik; “Üniversiteler bilim ürettiğinde Türkiye katma değeri yüksek ürünler üretmeye başlar diyoruz. Boğaziçi’ne malum bir kayyum rektör atadılar. Sen, o üniversiteye bırak rektör olmayı, orada hoca bile olamazsın. Kardeşim sende onur varsa istifa et. İstifa et ya. Neden istifa etmiyorsun? Hocaların görevine son veriyor, hangi mantıkla? Üniversitenin rektörü bilime düşman olur mu? Rektör bilime düşman, bilim insanına düşman” ifadelerini kullandı. 

“PARTİ KAPATMAK ANTİDEMOKRATİK BİR EYLEMDİR DOĞRU DEĞİLDİR”

YARGITAY tarafından Halkların Demokratik Partisi’nin kapatılması için Anayasa Mahkemesi’ne verilen iddianamenin yüksek mahkeme tarafından red edilmesinin ardından YARGITAY ikinci kez yüksek mahkemeye HDP’nin kapatılması için başvuru yaptı. Bununla ilgili açıklamalar yapan CHP Lideri Kılıçdaroğlu “CHP demek demokrasi demektir. Bu ülkeye kendi özgür iradesiyle çok partili hayatı getiren parti CHP’dir. Dünyada başka örneği yoktur. Demokrasi olmazsa olmazımızdır. Siyasi partiler ise demokrasinin vazgeçilmez unsurudur. Demokrasinin var olduğu bir ortamda siz bir partiyi kapatamazsınız. Şiddet, baskı uyguluyorlarsa kapatın. Zaten savcı harekete geçer. Partinin yöneticileri eline silah alıyorsa eyvallah. Ama savcı siyasi otoritenin talimatıyla harekete geçiyorsa orada demokrasi yok demektir, demokrasiyi yok ediyorsunuz demektir. Düşünceyi ifadeden korkmayacaksınız. Bunu yaptığınız zaman demokrasiyi getirmiş olursunuz. Siz siyasi partileri düşman olarak görüp, küçük ortağın büyük ortağı esir aldığı bir ortamda bunu yapacaksın diye savcılar harekete geçiyorsa orada demokrasi yoktur” dedi.

 

“KOCA ÜLKEYİ LAĞIM GÖTÜRÜYOR”

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in videolarında sarf ettiği iddialarla ilgili konuşan CHP Lideri Kılıçdaroğlu “Gırtlağına kadar lağım çukurunda olan bir siyasi iktidarın Türkiye’ye yararı olamaz” dedi. CHP lideri, AKP ve MHP seçmenlerine seslenerek şunları dile getirdi:

“Ben lağım borusu patladı dedim, meğer çukurun içindeler. Koku bütün Türkiye’yi sardı, saray hissetmiyor. Çünkü lağım orada. Türkiye’yi temelden sarsan bir sürü açıklama var, saraydan tek cümle bile yok. AK Partili kardeşlerime sesleniyorum, MHP’li kardeşlerime sesleniyorum; bu lağım çukuru bu kadar kokuyu dünyaya yaymışken neden kimse konuşmuyor?”

Kılıçdaroğlu, organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in iddialarıyla ilgili yargıya yüklenerek, “Nerede bu savcılar? Ben konuşunca 24 saat bile sürmüyor harekete geçiyorlar; lağım basmış, yolsuzluklar diz boyu, bir Allah’ın kulu kalem bile oynatmıyor” ifadelerini kullandı.

İktidarla mafyanın devleti ortak şekilde yönettiğini söyleyen CHP lideri, Cumhur İttifakı’nın üçüncü ortağının mafya olduğunu belirtti. Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

“Yeraltı dünyasının önemli bir aktörü açıklamalarda bulunuyor. Gazeteler, televizyonlar tartışıyor. Tık yok iktidar sahibinden. Niye yok? Sen her konuda konuşuyordun. ‘Dış güçlerin oyunu bu’ diye millete satıyorlar. 19 yıldır sen iktidarda değil miydin? 19 yılın sonunda Türkiye’yi dış güçlerin oyuncağı eline sen getirmedin mi? Gerekçe bile bulamıyorlar. İstifa diye bir müessese var. Onurlu insanlar için… Devletin hazinesini mafya ile el ele olacaksın, tezgahı kuracaksın, belli yerlere çökeceksin, rantını alacaksın. 21. yüzyılın Türkiye’sinin geldiği nokta bu. İktidar sahipleri ile mafya ortak devleti yönetiyorlar. Cumhur İttifakı’nın üçüncü ortağı mafyadır. Mafya bozuntuları için özel kanun çıkartmadılar mı? Gidip mafya bozuntusunun önünde el pençe durmadılar mı? İçişleri Bakanı açıkça Saray’ı tehdit ediyor, 17-25’den söz ediyor, para kasalarından söz ediyor. Bir siyasi ayda 10 bin dolar para alıyor diyor. Tık yok. Kim bu?”

 

İKRAR HABER AJANSI

HABER MERKEZİ

 

 

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.