Hoşgeldiniz  

Kılıçdaroğlu Roboski Katliamı mağdur aileleri ile görüştü: “Helalleşeceğiz, hesabını soracağız”

İkrar-HA1 | 28 Aralık 2021 | Alevilik, Dünya, Gençlik, Genel, Güncel Haberler, Kadın, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

Kılıçdaroğlu Roboski Katliamı mağdur aileleri ile görüştü: “Helalleşeceğiz, hesabını soracağız”

İKRAR – Roboski Katliamı’nın yıldönümü dolayısıyla katledilen yurttaşların mezarları başında gerçekleştirilen anmaya katılan CHP Ankara Milletvekili Levent Gök ve CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu aracılığı ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Roboski aileleri ile görüştü.

Kılıçdaroğlu, ailelere şunları söyledi:

“İki değerli arkadaşımız orada, Roboski’de yaşanan olayı, yaşanan dramı TBMM’de dile getirdiler. Dolayısıyla kamuoyunun bu konuda dikkatini çektiler. Bütün annelerin ellerinden öpüyorum; selamlarımı, saygılarımı iletiyorum. Her zaman her yerde onların hakkını hukukunu savunmak görevimizdir. Bütün annelere mutlu bir yıl diliyorum, mutsuz olmasınlar. İnşallah bütün yaşadıkları sorunları bir şekilde çözeceğim. Evlat acısını biliyorum, evlatların geri gelmesi de mümkün değil ama onlarla helalleşmemiz lazım.”

“HELALLEŞMEK İLK ROBOSKİ’DEN GEÇMELİDİR”

Bir anne ise Kılıçdaroğlu’na ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek şunları söyledi:

“Biz, Roboski adına, gönderdiğiniz heyete teşekkür ederiz. ‘Helalleşme’ dediniz, evet. Önce helalleşme Roboski’den geçiyor. Biz her zaman sizi dinliyoruz. Çok mutlu olduk, buraya gelen heyetle, sizin konuşmanızla. Helalleşmek elbette önemli bir şeydir. Helalleşmek ilk Roboski’den geçmelidir. Adalet Roboski’ye gelmedi ama adaletin müjdesini Roboski’ye getirdiler. Bu açıdan çok mutlu olduk.”

 

HABER MERKEZİ

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.