Hoşgeldiniz  

Kılıçdaroğlu’nun Yeni A Takımı Belli Oldu.. “Hedef İktidar”

İkrar Haber Ajansı Muhabiri | 10 Ağustos 2020 | Genel, Güncel Haberler, Manşet, Politika A- A+

Kılıçdaroğlu’nun Yeni A Takımı Belli Oldu.. “Hedef İktidar”

KILIÇDAROĞLU’NUN YENİ A TAKIMI BELLİ OLDU… “HEDEF İKTİDAR”

Geçtiğimiz günlerde 37. Olağan Kurultayı’nı gerçekleştiren CHP’de seçilen 60 kişilik Parti Meclisi Üyeleri evvelsi gün gerçekleştirdikleri Anıtkabir Ziyareti ile görevlerine resmen başladılar. 5 saati aşkın bir süre toplantı gerçekleştiren üyelere Kılıçdaroğlu tarafından büyük hedefler, talimatlar ve görevler verildi. Kılıçdaroğlu “ Her bir Parti Meclisi Üyesinin telefonu hep açık olacak. Vatandaş aradığı her saatte size ulaşabilecek. Vatandaşın derdine derman olun, çaba gösterin… Bizleri iktidara taşıyacak şey sermaye sahipleri ya da İngiltere’de ki bir avuç mafya çete değildir. Bizi iktidara bu vatanın aziz yurttaşı hakkıyla alın teriyle getirecektir. Sizlere çağrım hazır olun, güçlü aydınlık yarınlara büyük iktidara hazır olun” dedi.

“MYK’DA YENİ DÖNEM”

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, seçilmiş Parti Meclisi Üyeleri içerisinden Merkez Yönetim Kurulu (MYK) Üyelerinin de atamalarını gerçekleştirdi. Tuncay Özkan, Yıldırımm Kaya, Aykut Erdoğdu ve Ünal Çeviköz’ün giremediği PM’de İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke CHP Genel Sekreteri olarak görevlendirildi. Fethi Açıkel, Veli Ağbaba, Oğuz Kaan Salıcı, Onursal Adıgüzel, Seyit Torun ve Faik Öztrak görevlerine aynen devam edecekler. Gamze Akkuş İlgezdi, Gülizar Biçer Karaca ve Lale Karabıyık’ın da görevleri revize edildi. İlgezdi bundan sonra CHP’nin Tanıtım ve Halkla İlişkilerden Sorumlu Başkan Yardımcısı olacak. Geçtiğimiz süreçte Doğa ve Hayvan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Av. Gülizar Biçer Karaca’da artık CHP’nin İnsan Haklarından Sorumlu birinci ismi oldu. Gençlik Politikalarından sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini de Gökçe Gökçen yürütecek.

MYK’DA YENİ İSİMLER…

CHP Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet Akın, yeni dönemde CHP’nin Enerji ve Altyapı Politikalarından sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yapacak. Maraş’ın köylerinde yapılmak istenilen hes ve maden ocaklarına karşı verdiği mücadele ile adını duyuran Maraş Milletvekili Ali Öztunç’da yeni dönem de CHP’de Doğa Hakları ve Çevre’den sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olacak. Kılıçdaroğlu’na muhalif bir isim olan İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke’de yeni dönem de Kılıçdaroğlu tarafından Genel Sekreter olarak görevlendirildi.

İKRAR HABER AJANSI – ANKARA HABER MERKEZİ

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.