Hoşgeldiniz  

Kırşehir’de HDP ve Kürt yurttaşlara faşist saldırıda karar çıktı

İkrar-HA1 | 10 Temmuz 2021 | Dünya, Genel, Güncel Haberler, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

Kırşehir’de HDP ve Kürt yurttaşlara faşist saldırıda karar çıktı

İKRAR – 8 Eylül 2015’de kentte bulunan Kürt vatandaşlara ve Halkların Demokratik Partisi Kırşehir İl Örgütü’ne gerçekleştirilen faşist saldırının bugün gerçekleştirilen duruşmalarında karar verildi.

Kırşehir’de 8 Eylül 2015’te düzenlenen faşist yürüyüş sonrası çıkan olaylarda Gül Kitabevi, HDP İl Başkanlığı ve bazı iş yerlerinin tahrip edilmesiyle ilgili birleştirilen davada 86 sanık hakkında karar verildi. Kırşehir Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuksuz 20 sanık ile taraf avukatları katıldı. Savcının mütalaasının ardından salonda bulunan sanıklar ile diğer sanıkların avukatlarından savunmaları alındı. Sanıklar, suçsuz olduklarını ileri sürerek, beraatlerini talep etti.


3 AY 10 GÜN HAPİS CEZASI


Mahkeme heyeti, “kanuna aykırı toplantı ve gösteri yürüyüşü düzenlemek” ve “halkı kin ve düşmanlığa tahrik” suçlarından beraatlerine hükmettiği 86 sanığa, “mala zarar verme” ve “kasten yaralama” suçlarından ise bazılarına 2 bin lira para, bazılarına da 3 ay 10 gün hapis cezası verdi. Heyet, dava sürecinde hayatını kaybeden 2 sanığın dosyasının düşürülmesini karara bağladı.

 

 

İKRAR HABER AJANSI

HABER MERKEZİ

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.