Hoşgeldiniz  

Kraldan çok kralcılık yapmak… MHP’li Vekil ekonomiyi eleştirdi diye partisinden ihraç ediliyor

İkrar-HA1 | 08 Nisan 2022 | Genel, Güncel Haberler, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

Kraldan çok kralcılık yapmak… MHP’li Vekil ekonomiyi eleştirdi diye partisinden ihraç ediliyor

İKRAR – “Açıklanan rakamların üzerinde enflasyon oranları var. Zamlar bu milletin belini büküyor. Bunlar gerçek. Bunları görmemezlikten gelemeyiz” diyen MHP Kayseri Milletvekili Mustafa Baki Ersoy, parti politikalarına aykırı açıklamaları nedeniyle tedbirli olarak disiplin kuruluna sevk edildi. Disipline sevk edilme talimatının direkt MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’den geldiği belirtiliyor.

 

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, MHP’li Mustafa Baki Ersoy’un parti tüzüğü çerçevesinde disipline sevki hakkında yazılı açıklama yaptı.

Yalçın açıklamasında şunları kaydetti:

“Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri Milletvekili Mustafa Baki Ersoy basına yapmış olduğu parti politikalarımıza aykırı açıklamalarından dolayı, parti tüzüğümüzün disipline dair hükümlerini uygulamak üzere tedbirli olarak disiplin kuruluna sevk edilmiştir.”

Ersoy, ‘vatandaşın enflasyondan inanılmaz derecede muzdarip olduğunu’ belirterek “Açıklanan rakamların üzerinde enflasyon oranları var. Zamlar bu milletin belini büküyor. Bunlar gerçek. Bunları görmemezlikten gelemeyiz. Bunları konuşmamız gerekiyor. Bunları yok sayamayız. Bir şey yok saydığınızda problem ortadan kalkmıyor ve bu tepkiyi getiriyor” ifadelerini kullandı.

 

HABER MERKEZİ

 

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.