Hoşgeldiniz  

Künye

İKRAR HABER AJANSI

İkrar Haber Ajansı, çeşitli Alevi kurumlarında görev alan kişiler tarafından, ihtiyaç görülmesi üzerine kurulan bir haber ajansıdır. Alevi Bektaşi Federasyonu, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği, Avrupa Alevi Kurumları gibi yerlerde görev alan kişilerce tabanı oluşturulan haber ajansı, bölgelerin yerellerinde gönüllü katılım sağlayan canlarla ortak çalışma yürütme amacındadır. 

Hedeflenen haber ajansı içeriğinde, gündemleştirmeye değer görülen haberler, Alevi gündemine dair haberler, kurumların yaptığı çalışma ve etkinlikler, yazı ve röportajlar, kadın, gençlik ve azınlıkların da kendi temsiliyetlerini oluşturacağı başlıklar, konuklarla yapılacak canlı yayınlar, vb. içeriklerin olacağı haber ajansında, ayrıca bir de radyo yer alacaktır.

Bir süredir Alevi ve sol gündemi belirli bir iki ajans ve sitenin tekelinde devam etmekte. Son dönemde yaşanan ayrışmalar, siyasetin kurumlara müdahil olma, kurumları kendi güdümüne alma, kişilerin siyasi kimliklerini kurumları dizayn etmede kullanma çabaları, daha çok ayrışmaya, inancın ve gündemin, kişilerin bakış açısına kalmasına, var olan haber ajanslarının ise kendi yakınlıklarına göre kişi ve kurumlarla gündem oluşturup, gerçek gündemi ve temsiliyeti olan kurumları göz ardı etmesi, bizlerde böyle bir ihtiyacın olduğu fikrini oluşturmuştur. Tüm bunların dışında, bahsettiğimiz tavır ve yaklaşımlar sebebiyle, gerçek söz söylemesi gereken kişilerin de kenara çekildikleri, bilgi ve birikimi olan kişilerin kendilerini geri çektiği kanısındayız. 

İşte tüm bu gerekçelerle, alt yapısının oluşturulması aşamasında olan haber ajansında; düşüncesine değer verdiğimiz, fikirleriyle bu işin katılımcısı olmasını dilediğimiz sizlerin, sözünüzün sözümüzün içinde olması muradımızıdır.

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.