Hoşgeldiniz  

Kureyşan Ocağı Evladı Pir Seyit Ali Güneş Hakk’a uğurlandı

İkrar-HA1 | 26 Şubat 2022 | Alevilik, Dünya, Gençlik, Genel, Güncel Haberler, Kültür Sanat, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

Kureyşan Ocağı Evladı Pir Seyit Ali Güneş Hakk’a uğurlandı

İKRAR – İstanbul’un Alibeyköy semtinde ikametgah eden Aslen Dersimli olan ancak Erzurum’un Hınıs İlçesine bağlı Devriş Ali Köyüne kayıtlı olan Kureyşan Ocağı Evladı Pir Seyit Ali Güneş bugün kuruluşundan bugüne bin bir türlü emek verdiği Alibeyköy Cemevi’nden Hakk’a uğurladı. Gazi Mezarlığı’nda bulunan aile kabristanında toprağa sırlandı. 

Alibeyköy Cemevi’nin kurulduğu ilk günden gerek inanç anlamındaki Pirlik görevini gerekse de cemevinin kurumsallaşması açısından türlü hizmetleriyle yöre halkı tarafından bilinen sevilen Pir Seyit Ali Güneş bugün yıllardır emek verdiği ilk gününden bugüne kadar her türlü ihtiyaçta yanında olduğu Alibeyköy Cemevi’nde ailesi, sevenleri ve dostlarının katıldığı Hakk’a uğurlama Erkanı ile uğurlandı. Pir Seyit Ali Güneş aynı zamanda Alevi Bektaşi Federasyonu (ABF) Yönetim Kurulu Üyesi Dilek Güneş’in de babasıydı. Cenaze erkanında Alevi Bektaşi Federasyonu Genel Başkanı Pir Hüseyin Güzelgül, Alevi Vakıflar Federasyonu Genel Başkanı Haydar Baki Doğan, Alevi Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Pir Celal Fırat, Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Genel Başkanı Ercan Geçmez, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Genel Başkanı Gani Kaplan, ESP Eş Genel Başkanı Şahin Tümüklü, CHP İstanbul Milletvekili Gökhan Zeynek, CHP İstanbul İl Başkan Yardımcıları, CHP Eyüp İlçe Başkanı Doğan Sarıtaş, STK Temsilcileri ve çok sayıda yurttaş katıldı.

 

(İKRAR HABER MERKEZİ)

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.