Hoşgeldiniz  

Laik Türkiye’de (!) Okullarda gericilerin kuralları geçiyor; Müdür okulda yemek yemeyin istiyor

İkrar-HA1 | 05 Nisan 2022 | Dünya, Gençlik, Genel, Güncel Haberler, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

Laik Türkiye’de (!) Okullarda gericilerin kuralları geçiyor; Müdür okulda yemek yemeyin istiyor

İKRAR – Yıllar öncesinde gericiliğe karşı verilmiş mücadelenin bir zaferi olarak anayasaya işlenen Laiklik ilkesinin hukuksal altı boşaltılıp talan edilirken bir haber de İstanbul Maltepe’den geldi. Maltepe Atilla Uras Anadolu Lisesi Müdürü Ziya Akbaba, okul içerisinde kısmi şeriat uygulamasına geçti. “Oruçlu öğrencilerin yanında yemek yenmemesini istiyorum” dedi.

İstanbul Maltepe’deki Atilla Uras Anadolu Lisesi’nde müdür Ulvi Ziya Akbaba, oruç tutmayan kişilerin, oruç tutan öğrenci ve öğretmenlerin bulunmadığı alanda yemek yemeleri gerektiğini içeren bir talimat gönderdi.

Müdürün öğretmen ve yöneticilere gönderdiği talimatta şu ifadeler yer aldı: “İslam aleminin mübarek Ramazan ayının 2 Nisan – 1 Mayıs tarihleri arasında nasipse gerçekleştireceğiz. Bu vesile ile çeşitli mazeretleri nedeniyle oruç tutamayan arkadaşların ve personelin yiyecek ve içecek ihtiyaçlarını mutfak bölümünde gidermeleri oruçlu öğrencilerin olması nedeniyle daha dikkatli ve hassas davranmaları, oruç tutmayan öğrencilerin yiyecek ve içecek ihtiyaçlarını kantin bölümünde gidermeleri nöbetçi öğretmenlerin bu konuya gerekli hassasiyeti göstermenizi, karşılıklı saygı çerçevesinde hareket edilmesini, öğrencilerin uyarılmasını önemle rica ederim.”

Müdür Ulvi Ziya Akbaba daha önce, “kara tavşan” lakabını taktığı bir kadın öğretmene “Tavşan tavşan dolaşma, tavşanı vururlar” diyerek tehdit etmiş ve “basit tehdit” suçundan 1500 TL para cezası verilmişti.
 
Milli Eğitim Bakanlığı ise sessizliğini korurken Maltepe Kaymakamlığı olayla ilgili inceleme gerçekleştirileceğini belirtti.
 
HABER MERKEZİ
 
Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.