Hoşgeldiniz  

Leyla’nın ölümüne neden olanlar beraat ettiler

İkrar-HA1 | 09 Ekim 2021 | Dünya, Gençlik, Genel, Güncel Haberler, Kadın, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

Leyla’nın ölümüne neden olanlar beraat ettiler

İKRAR – 4 Yaşında amcası Yusuf Aydemir tarafından öldürüldüğü iddia edilen Leyla Aydemir’in davasında mahkeme heyeti karar değiştirerek tüm sanıkların beraat etmesine karar verdi. Aynı mahkeme amca Yusuf Aydemir’i ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası vermişti.

Ağrı merkezde yaşayan Şükran ve Nihat Aydemir çiftinin yedi çocuğundan altıncısı Leyla Aydemir,15 Haziran 2018’de kaybolmuş, 18 gün sonra ise köyden 3 kilometre uzaklıkta cansız bedenine ulaşılmıştı.

Leyla’nın ölümünün ardından başlatılan soruşturma kapsamında ikisi öz amcalar olmak üzere yedi sanık hakkında dava açıldı. Ağrı 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde, geçen yıl 2 Ekim’de görülen karar duruşmasında amca Yusuf Aydemir, “çocuğa karşı kasten öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet, “çocuğa karşı cebir ve hile ile kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” suçundan da 4 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Amca Musa Aydemir ile baba Nihat Aydemir’in kuzeni Mehmet Ali Aydemir, köylüleri Besim Dursun, eşi Hatun Dursun ile Yıldırım Artam ve eşi Ayşe Artam ise beraat etti.

 

HABER MERKEZİ

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.