Hoşgeldiniz  

Maçka’da Doktorun boğazını kesti; tahliye edildi

İkrar-HA1 | 16 Haziran 2021 | Genel, Güncel Haberler, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

Maçka’da Doktorun boğazını kesti; tahliye edildi

İKRAR – İstanbul’daki Şişli Maçka Demokrasi Parkı’nda önce iki kadın doktora laf atan ve tepki gösteren Dr. Süleyman Dönmezler’in boğazını şişe camıyla keserek ağır yaralayan Emrah Danışman tahliye edildi. 

İstanbul 38. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuklu sanık Danışman, cezaevinden SEGBİS’de yaşanan sorun nedeniyle bağlanamadı. Danışman’ın avukatı Abdulvahap Dağ, şu ifadeleri kullandı:

“Üç celsedir adli tıp kurumu raporu bekliyoruz. İlk yardım müdahalesi olmasaydı ölüp ölmeyeceği sorulmuş. Mahkemenizin eylemlere değil de neticeye baktığını görüyoruz. Halbuki sanığın eylemlerine bakılmalıdır. Müvekkilim olay yerini terk ederken müşteki için ambulans istemiştir, pişman olduğunu ve eyleminin yaralamaya değil, korkutmaya dönük olduğunu belirtmiştir. Bir seneyi aşkın tutukludur, tutuksuz yargılanmasını talep ediyoruz.” 

Mahkeme, bir yıldır cezaevinde bulunan Danışman’ı, tutuklu kaldığı süreyi göz önüne alarak tahliye etti. Yurt dışına çıkış yasağı getirilen Danışman’a en yakın karakola giderek imza vermesi yönünde adli kontrol getirildi.

 

(HABER MERKEZİ)

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.