Hoşgeldiniz  

Manavgatlı Nazmiye Abla istedi, AKD Genel Başkanı İsmet Kurt isteği yerine getirdi

İkrar-HA1 | 04 Ağustos 2021 | Alevilik, Doğa Ekoloji, Dünya, Gençlik, Genel, Güncel Haberler, Kadın, Kültür Sanat, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

Manavgatlı Nazmiye Abla istedi, AKD Genel Başkanı İsmet Kurt isteği yerine getirdi

İKRAR – Antalya’nın Manavgat İlçesini etkisi altına alan orman yangınlarında yok olan köyler, ateşler içerisinde kalan ve can veren yurttaşlar ve hayvanların acısı sürerken, Alevi Kültür Dernekleri Genel Başkanı İsmet Kurt ve beraberindeki AKD Yönetim heyeti bölgenin kırsal köylerini ziyaret etmiş ve büyük bir dayanışma örneği göstermişti. Yangında beslediği hayvanları kaybeden Nazmiye Teyze AKD Genel Başkanı İsmet Kurt’tan telef olan süt keçilerinin yerine yenilerini istemişti. AKD Genel Başkanı İsmet Kurt söz vermişti ve sözünü bugün yerine getirdi. 

AKD Genel Başkanı İsmet Kurt adına tekrardan Nazmiye Teyze’yi ziyaret eden AKD heyeti, İsmet Kurt tarafından alınan 6 süt keçisi ve yemlerini Nazmiye Teyze’ye teslim etti. Duygusal anlar yaşayan Nazmiye Teyze “Ben samimiyeti hissetmiştim. Sarıldığı zaman dileğin arzun var mı demiştim ben de söyledim. Benim varım yokum hayvanlarımdı. Onlar olmadan ben çaresiz yalnız başıma ne yaparım. Sağolsun, sözünü havada bırakmadı da beni çok mutlu etti. Şimdi onlara çok daha iyi bakacağım, her baktığım da o sözü hatırlayacağım. Evladımın armağanı diye de hep gururlanacağım” dedi. 

 

HABER MERKEZİ

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.