Hoşgeldiniz  

MEB’e göre en çok Din Kültürü Öğretmeni açığı var!

İkrar-HA1 | 07 Mart 2021 | Gençlik, Genel, Güncel Haberler, Manşet, Son Dakika A- A+

MEB’e göre en çok Din Kültürü Öğretmeni açığı var!

İKRAR – AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz hafta açıkladığı 20 Bin Öğretmen atama kararı doğrultusunda Milli Eğitim Bakanlığı atamalara ilişkin takvim ve kontenjanları açıkladı. Ön başvurularn 15-26 Mart’ta, sözlü sınavların 17 Mayıs – 6 Haziran’da yapılacağı ve sonuçların 8 Temmuz’da ilan edileceği büyük maratonda aslan payı yine Din Kültürü öğretmenlerine verildi.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanan takvim ve kontenjanlar ile ilgili tartışmalar başladı. 1.805 Din Kültürü Öğretmeninin atamasının yapılacağı belirtildi. Fizik, Kimya, Matematik ve Biyoloji branşlarının toplam sayısının 1.834 olması dikkat çekti. 

“ÇOK İHTİYAÇ VARMIŞ GİBİ GÖSTERİLDİ”

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ile Arapça gibi alanlar için ayrılan büyük rakamlarla ilgili açıklaması bulunan Eğitim-İş Genel Başkanı Orhan Yıldırım öğrencilerin dini seçmeli derslere yönlendirildiğini anımsatarak “seçmeli derslerin asıl dersler gibi belirtildiğini ve bu şekilde dini derslere ilişin öğretmenlere ihtiyaç duyduğu dersler, gen bilimleri dersleri. Alınacak fazladan din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenleriyle ne yapılacak? İdareci atamalarında din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenleri mi atanmaya çalışılacak?” sorusunu yöneltti. 

 

 

İKRAR HABER AJANSI

Haber Merkezi

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.