Hoşgeldiniz  

Metin Lokumcu Davası başlıyor… Sanık polisler 10 yıl sonra ilk kez hakim karşısında olacaklar

İkrar-HA1 | 06 Ocak 2022 | Dünya, Gençlik, Genel, Güncel Haberler, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

Metin Lokumcu Davası başlıyor… Sanık polisler 10 yıl sonra ilk kez hakim karşısında olacaklar

İKRAR -AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın başbakan olduğu dönemde, 31 Mayıs 2011’de Artvin’in Hopa İlçesi’ne ziyareti sırasında polisin attığı kimyasal gazlar nedeniyle yaşamını yitiren emekli öğretmen Metin Lokumcu’nun ölümüyle ilgili davanın ağır ceza mahkemesindeki ikinci duruşması bugün ve yarın yapılacak.

Trabzon 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde 20 Aralık’ta görülen ilk duruşmaya, aralarında dönemin Artvin İl Emniyet Müdürü Muhsin Armağan’ın da bulunduğu 13 sanık polisten 10’u Ses ve Görüntü Sistemi (SEGBİS) ile katılmış, müşteki avukatlarının itirazları üzerime mahkeme sanıkların bir sonraki duruşmada mahkemede hazır edilmesine karar vermişti.  
Dava için Trabzon’da CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, Genel Başkan Başdanışmanı ve Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, HDP İstanbul Milletvekili Züleyha Gülüm, Fındıklı Belediye Başkanı Ercüment Çervatoğlu ile çok sayıda STK, Siyasi parti temsilcisi bulunuyor.

 

HABER MERKEZİ

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.