Hoşgeldiniz  

Metin Lokumcu’nun davası 10 yıl sonra Ağır Ceza’da

İkrar-HA1 | 26 Kasım 2021 | Dünya, Gençlik, Genel, Güncel Haberler, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

Metin Lokumcu’nun davası 10 yıl sonra Ağır Ceza’da

İKRAR – Polisin sıktığı biber gazıyla yaşamını yitiren Devrimci Öğretmen Metin Lokumcu’nun ölümüne ilişkin davanın ağır ceza mahkemesindeki ilk duruşması 20 Aralık 2021’de görülecek. ‘Metin Lokumcu Davası’ hesabından yapılan çağrıda “Doğadan, emekten ve adaletten yana olan herkesin davamızda bizleri yalnız bırakmayacağını biliyoruz” denildi. Metin Lokumcu’nun oğlu Ulaş Lokumcu sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Babamın davası 11. yılında olması gerektiği gibi ağır ceza mahkemesinde görülecek. Esas mücadele şimdi başlıyor. Biz siz varsanız çok güçlüyüz dostlar. Bu mücadelede hepinize ihtiyacımız var” dedi.

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Başbakan olduğu dönemde Artvin Hopa’da yapacağı miting öncesindeki protestolarda polisin sıktığı biber gazıyla yaşamını yitiren Devrimci Öğretmen Metin Lokumcu’nun ölümüne ilişkin davanın ağır ceza mahkemesinde görülecek ilk duruşması için “Metin Lokumcu Davası” hesabından çağrı yapıldı.

“Metin Lokumcu’nun 31 Mayıs 2011 yılında Hopa’da polisin kullandığı kimyasal gaz sonucu hayatını kaybetmesinin üzerinden 10 yıl 6 ay geçti” denilen açıklamada, Bizler, bu süre boyunca adalet arayışımızdan asla vazgeçmedik. Metin Lokumcu’nun hayatını kaybetmesinden sorumlu olan kurum ve kişiler hakkında onlarca dava açtık. Geldiğimiz noktada dönemin Artvin İl Emniyet Müdürü ve Hopa İlçe Emniyet Müdürü’nün de aralarında bulunduğu 13 polise dava açıldı” ifadelerine yer verildi.

 

HABER MERKEZİ

 

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.