Hoşgeldiniz  

Millet adına yetki alan ama tembellik yapan milletvekilleri ifşa oldular

İkrar-HA1 | 07 Aralık 2021 | Dünya, Gençlik, Genel, Güncel Haberler, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

Millet adına yetki alan ama tembellik yapan milletvekilleri ifşa oldular

İKRAR – AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hayali olan Türk tipi başkanlık sistemine geçiş ile neredeyse felç olan TBMM’de 3 yıldır tembellik yapan milletvekilleri ifşa oldular. 79 Milletvekili herhangi bir kanun teklifi, soru önergesi, komisyonlarda ve genel kurulda herhangi bir konuşma, TBMM’de herhangi bir basın toplantısı düzenlemediler. 

79 kişilik listede en dikkat çeken ayrıntı ise Bayburt’un parlamentoda ki tem temsilcisi olan AKP’li Fetani Battal’ın da TBMM’de herhangi bir faaliyette bulunmadığı. Battal, Bayburt’a da sadece bakan ve üst düzey yöneticiler ile birlikte gitmiş. Partisinin Baburt teşkilatından da eleştiriler alan Battal TBMM’de  Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu Üyesi olarak görev yapıyor gözükse de toplantılara da katılmadığı ortaya çıktı.

MİLLETİN TEMBEL VEKİLLERİ

AKP: Ahmet Zenbilci, Fatih Şahin, Hacı Turan, Yalçın Akdoğan, Tuğrul Türkeş, Mustafa Köse, Seda Nur Çelik, Adil Çelik, Fetani Battal, Selim Yağcı, Ferdi Berdibek, Osman Mesten, Ebubekir Bal, Metin Bulut, Sermin Balık, Zülfü Demirbağ, Tolga Ağar, Selami Altınok, Emine Nur Günay, Hacı Osman Akgül, Husret Dinç, Hacı Bayram Türkoğlu, Mehmet Uğur Gözgöz, Recep Özel, Ahmet Mücahit Arınç, Canan Kalsın, Mehmet Doğan Kubat, Nurettin Canikli, Binali Yıldırım, Alpay Özalan, Hamza Dağ, Recep Şeker, Hakkı Köylü, Taner Yıldız, Gülay Samancı, İsmail Bilen, Mehmet Ali Özkan, Tamer Akkal, Cengiz Demirkaya, Mehmet Yavuz Demir, Mehmet Emin Şimşek, Şenel Yediyıldız, Hayati Yazıcı, Osman Ören, Ahmet Akay, Halil Özcan, İbrahim Halil Yıldız, Mehmet Ali Cevheri, Rizgin Birlik, Adnan Günnar, Meliha Akyol, Bekir Bozdağ.

MHP: Muharrem Varlı, Yaşar Yıldırım, Semih Yalçın

Yenilik Partisi: Öztürk Yılmaz

Bağımsız: Mensur Işık

 

HABER MERKEZİ

 

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.