Hoşgeldiniz  

Milyonlarca lira harcayan federasyondan engelli sporcuya: Tuvalet kağıdını beraber getir

İkrar-HA1 | 10 Haziran 2021 | Genel, Güncel Haberler, Manşet, Politika, Son Dakika, Spor A- A+

Milyonlarca lira harcayan federasyondan engelli sporcuya: Tuvalet kağıdını beraber getir

İKRAR – Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ankara Milletvekili Dr. Murat Emir  İşitme Engelliler Federasyonu’nun Karabük’teki turnuva öncesinde engelli sporculardan yanlarında sabun, tuvalet kağıdı gibi malzemeler talep ettiğini açıkladı. “Bakanlık ve Spor Toto tarafından maddi olarak desteklenen federasyon, bu destekleri nereye harcıyor?” sorusunu yönelten Emir, “Bakanlık yaşanan skandala seyirci kalıyor. Sabun, peçete bile bulamayan Bakan o koltukta oturmasın” dedi.

CHP Ankara Milletvekili Dr. Murat Emir, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu’nun cevaplaması için verdiği soru önergesinde şu ifadeleri kullandı;

“Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu (TİESFED) tarafından Karabük’te 11-13 Haziran 2021 tarihleri arasında 1. Lig ve 16-25 Haziran 2021 tarihleri arasında Süper Lig müsabakaları organize edilmiştir. Federasyon tarafından müsabakalara katılacak sporculara yönelik yapılan duyuruda “Karabük’e gidecek kafilelerimiz Karabük’te Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) yurdunda ücreti mukabilinde konaklayabileceklerdir. Yurtlar, tatil nedeniyle boş olduğundan gidecek kafilelerimizin temizlik malzemeleri sabun, peçete ve tuvalet kağıdı yanlarında götürmelerini öneriyoruz” denilmiştir. Bilindiği üzere Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu, diğer federasyonlar gibi Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü bünyesinde faaliyet göstermekte ve hem bakanlık hem de Spor Toto Teşkilat Başkanlığından maddi destek almaktadır. Federasyon temsilcileri müsabakalara özel araçlarla giderken ve devlet imkanlarıyla otellerde konaklarken, engelli sporcularımızdan sabun, peçete ve tuvalet kağıdı gibi ihtiyaçları yanlarında getirmeleri istenmesi, federasyonun sporculara olan bakış açısını ortaya koymaktadır. Söz konusu tutuma karşı soruşturma açması ve derhal gereğini yapması gereken Gençlik ve Spor Bakanlığı, yaşanan skandala seyirci kalmaktadır.”

 

İKRAR HABER AJANSI

HABER MERKEZİ

 

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.