Hoşgeldiniz  

Mithat Sancar: Dersim’den haykırıyoruz! Teslim Olmayacağızi

İkrar-HA1 | 25 Haziran 2021 | Alevilik, Dünya, Gençlik, Genel, Güncel Haberler, Kadın, Kültür Sanat, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

Mithat Sancar: Dersim’den haykırıyoruz! Teslim Olmayacağızi

İKRAR – Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Prof.Dr. Mithat Sancar HDK Halklar ve İnançlar Komisyonu tarafından Dersim’de düzenlenen “Canlar için Hakikat ve Adalet” çalıştayında konuştu. Sancar; “Tarih boyunca direnen ve teslim olmamayı bizlere öğreten Dersim’den söylüyoruz; Biz size teslim olmayacağız” dedi.

 

Aleviler, Cemevleri, Dergah ve Alevi/Bektaşi Tekke’lerine karşı Devletin baskı ve rehin almasına yönelik Hakikat ve Adalet şiarıyla gerçekleşen bulışmalardan birinde HDP bugün Dersimliler ile bir araya geldi. HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar “HDP olarak Alevi canların taleplerini kendimize ilke edindik. Cemevleri ibadethanemizdir ve bunun yasal statü tartışmalarına girmiyoruz. Devletin ne dediği nasıl gördüğü önemli değil” dedi. Gerçekleşen toplantıya HDP Yöneticileri, HDP Milletvekilleri, Bölge İl ve İlçe Başkanları, Belediye Eş Başkanları ile Alevi Kurum temsilcileri katıldılar. 

 

İKRAR HABER AJANSI

HABER MERKEZİ

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.