Hoşgeldiniz  

Muharrem Sarıkaya’nın pislikleri ortaya çıkıyor…

İkrar-HA1 | 21 Aralık 2021 | Dünya, Gençlik, Genel, Güncel Haberler, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

Muharrem Sarıkaya’nın pislikleri ortaya çıkıyor…

İKRAR – Habertürk TV Ankara Temsilcisi iken Gaziantep’te AKP’li Büyükşehir Belediye Başkanı ve Eski Bakan Fatma Şahin ile gerçekleştirdiği programda İHA Muhabirini tokatlaması ile gündeme oturan Muharrem Sarıkaya’nın AKP Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar ile de utanç verici bir anısı olduğu ortaya çıktı. Sabah Gazetesinde çalıştığı dönem işten çıkardığı Şamil Tayyar’ın tazminat istemesi üzerine bir kağıda penis çizerek Tayyar’a veren Muharrem Sarıkaya’nın “Anca bunu alırsın” dediği iddia edildi. İddiaların sosyal medya da yankılanmasının hemen ardından AKP’de önemli bir konumu olan ve mevcut MKYK Üyesi olan Şamil Tayyar Oda TV’ye verdiği açıklamada olayın gerçek olduğunu açıkladı.

Odatv’den Uğur Can Biçer’in haberine göre, Ciner Medya Grubu Ankara Temsilcisi Muharrem Sarıkaya’nın, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in gözleri önünde İhlas Haber Ajansı (İHA) muhabiri Ahmet Demir’e tokat atmasına tepki yağdı. Tartışma yaratan anların ardından Muharrem Sarıkaya’nın Sabah gazetesinde yöneticilik yaptığı dönemde Şamil Tayyar’la tartışması tekrar gündeme geldi.

Habere göre Turgay Ciner, Sabah gazetesini satın alınca çalışanlara yeni bir sözleşme getirdi. O sözleşmede çalışanların bütün özlük haklarının sıfırlandığı iddia edildi.

Çalışanlar bu sözleşmeyi imzalamadı. Bazı çalışanların mobbinge uğradığı, Ankara dışına, Habur’a, Şırnak’a sürgüne gönderildiği ve Cumhuriyet tarihinde bir gazete yönetimi tarafından ilk defa sürgün politikası uygulandığı öne sürüldü.

O esnada gazeteden çalışanlar işten çıkarıldı.

Bu süreçte Şamil Tayyar, Sarıkaya tarafından odasına çağrıldı. Alacaklarından vazgeçmesini istedi. Tayyar, alacaklarından vazgeçmeyeceğini ancak kıdem tazminatının helal olduğunu ve bir lira da olsa alacağını, kıdemini aldığı takdirde istifa edeceğini söyledi.

Gazeteden haklarını isteyen Tayyar’a Sarıkaya’nın A4 kağıdına penis resmi çizerek “Anca bunu alırsın” dediği iddia edildi.

Odatv’ye konuşan AKP MKYK Üyesi Şamil Tayyar, yaşananların gerçek olduğunu söyledi.

 

HABER MERKEZİ

 

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.