Hoşgeldiniz  

Munzur Koruma Kurulu, Dersim’in yaban hayatı için İstanbul’da sokağa çıkıyorlar

İkrar-HA1 | 10 Aralık 2021 | Alevi Kutsal Mekanları, Doğa Ekoloji, Dünya, Gençlik, Genel, Güncel Haberler, Kültür Sanat, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

Munzur Koruma Kurulu, Dersim’in yaban hayatı için İstanbul’da sokağa çıkıyorlar

İKRAR – Tarım ve Orman Bakanlığı’nın izinleriyle yurtdışından Dersim’e gelen 12 kişilik avcı kafilesinin gerçekleştireceği av öncesinde Dersim’de ve Türkiye’nin çeşitli kentlerinde gerek Dersimliler gerekse yaban hayat dostları gerçekleştirdikleri açıklamalar ile Dersim’in yaban hayatının sesi olmaya çalışıyorlar. Dersim Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, Dersim Barosu, Dersim Milletvekilleri, Dersim’in İlçe Belediye Başkanları ve daha birçok kurum, kuruluş ve stk Dersim’de avcılığa karşı halkı tepki göstermeye davet ediyor. İstanbul Kadıköy Rıhtım’da gerçekleştirilecek açıklamaya da Munzur Koruma Kurulu ile İstanbul’da ki birçok STK ve Siyasi parti temsilcileri davet edildiler.

Dersim’de yaşanan yaban katliamına tepki göstermek, Dersim’in kutsal varlıkları Dağ Keçileri (Mal’e Xızır) avcıların hedefinde. Munzur Koruma Kurulu’nun çağrısı ile 11.12.2021’de İstanbul – Kadıköy Rıhtım’da Saat 17’de gerçekleştirilecek basın açıklaması ile iktidara Dersim’de verdiği av iznini iptal etmesi çağrısı yapılacak. Birçok kurum, siyasi parti temsilcisi ve birçok yurttaşın katılması bekleniyor.

HABER MERKEZİ

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.