Hoşgeldiniz  

Munzur Kültür ve Doğa Festivali’nin tarihleri değiştirildi

İkrar-HA1 | 27 Nisan 2022 | Alevilik, Dünya, Gençlik, Genel, Güncel Haberler, Kültür Sanat, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

Munzur Kültür ve Doğa Festivali’nin tarihleri değiştirildi

İKRAR – 2000 Yılından bugünlere dek Dersim’in coğrafyası, insanı, kültürü ve kadim inancını tanıtmak, asimilasyona karşı korumak birlik ve beraberlik için düzenlenen Munzur Kültür ve Doğa Festivali 2 yıl aradan sonra yeniden düzenlenecek. Dersim Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu festival tarihlerini 21-22-23 ve 24 Temmuz olarak belirlendiğini açıkladı.

Dersim Dernekler Federasyonu (DEDEF) Genel Başkanı Özkan Tacar ile gerçekleştirdiği bastın toplantısında Başkan Maçoğlu “Belediye meclisimizde festival yapılsın veya yapılmasın konusunda bir tartışma yürüttük. Bu doğrultuda festival yapılsın kararı verildi. Ancak bu sene festivalin Muharrem Ayı’na denk gelmesi nedeniyle konuyu demokratik kitle örgütleriyle bir tartışmaya açtık. Gerek DEDEF ile gerekse siyasi partilerle bir çalışma yürüttük. Yapılan çalışma sonrasında 21-22-23-24 Temmuz tarihleri uygun görüldü. Mayıs ayındaki meclis toplantımızda da tarihlerdeki değişikliği meclise sunacağız” dedi.

 

HABER MERKEZİ

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.