Hoşgeldiniz  

Mustafa Aslan: “Bu çalıştay biz Aleviler için anlamlı, diğer partilerinde bu hassasiyeti hissetmeleri lazımdır”

İkrar-HA1 | 25 Haziran 2021 | Alevilik, Dünya, Gençlik, Genel, Güncel Haberler, Kadın, Kültür Sanat, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

Mustafa Aslan: “Bu çalıştay biz Aleviler için anlamlı, diğer partilerinde bu hassasiyeti hissetmeleri lazımdır”

İKRAR – Halkların Demokratik Partisi (HDP) ile Halklar ve İnançlar Komisyonu tarafından Dersim’de düzenlenen “Canlar için Hakikat ve Adalet” Çalıştayına katılan İzmir Narlıdere Cemevi Başkanı Mustafa Aslan “Bu çalıştayın anlamı biz Aleviler için önemlidir. Bir siyasi partinin böyle bir uğraş içinde olması bizleri memnun ediyor” dedi.

HDP Eş Genel Başkanı Prof.Dr. Mithat Sancar’ın da katıldığı, Alevi Kurum Yöneticileri, HDP’li Yöneticiler, Milletvekilleri ve Belediye Başkanlarının da yer aldığı çalıştayı değerlendiren AKD İzmir Narlıdere Cemevi Başkanı Mustafa Aslan “Bir siyasi partinin böyle bir hassasiyet içinde olması bizleri memnun ediyor. Alevilerin uğradığı haksızlıklar, adaletsizlikler ve inanç yerlerimiz üzerinde oynanan oyunların bir siyasi parti tarafından önemsenmesi, sorunlarımız üzerinden çalıştaylar düzenleyerek sonuç alma, çözüm üretme fikri bizleri memnun etti. Çalıştayın anlamı bizler için önemlidir. Umuyoruz ki diğer siyasi partilerimizin de bu hassasiyetle bizlerle masaya oturup sorunlarımızın çözümünde ortak olmamızdır” dedi.

 

İKRAR HABER AJANSI

HABER MERKEZİ

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.