Hoşgeldiniz  

Ne siz, Ne de sizin Nefretiniz Bitiyor…

İkrar-HA1 | 12 Nisan 2021 | Alevilik, Genel, Güncel Haberler, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

Ne siz, Ne de sizin Nefretiniz Bitiyor…

İKRAR – CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Kemal Gürhan’ın Hak’ka Uğurlanma Erkanında yoldaşı için rızalık için meydanda dara duran CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu’ya ATV ve diğer yandaş medya ve kişiler tarafından sistemli linç devam ediyor.

Canlar divanında muhabbetin dişisi erkeği olmadığı felsefesi ile rızalık meydanında bulunan yoldaşı Kemal Gürhan’ı sonsuzluğa uğurlayan Kaftancıoğlu’nun erkekler içinde saf tuttuğu ve İslam’a hakaret ettiği iddiaları hız kesmeden devam ediyor. Aleviler ve Alevi Kurumları’da Kaftancıoğlu’na gerçekleştirilen bu çirkin saldırıyı püskürtmek için Kaftancıoğlu’na destek oluyorlar. 

“CANLAR DİVANINDA MUHABETİN DİŞİSİ ERKEĞİ OLMAZ”

Alevi Bektaşi Federasyonu Genel Başkanı Pir Hüseyin Güzelgül, ATV öncülüğünde havuz medyasının saldırısı altında olan Kaftancıoğlu’na destek mesajı verdi. Pir Güzelgül “ Hakk’ın darında canların arasında dişilik erkekliğin pek bir önemi yoktur. Kadın olduğu için arka durması gerektiren bir durum da yoktur. Biz Aleviler, Hünkarımız Hacı Bektaş-ı Veli Pirimizin “Erkek dişi sorulmaz muhabbetin dilinde, Hakk’ın yarattığı her şey yerli yerinde. Bizim nazarımızda kadın erkek farkı yok, noksanlıkda eksiklikte senin görüşlerinde” felsefesi gibi bu ayrımı yapmayız, yaptırmayız. Sayın Kaftancıoğlu’nun olduğu konumda yer de kıymetlidir, değerlidir. Amaç Kaftancıoğlu üzerinden Cemevleri’ne, Cemevlerinin özgünlüğüne saldırmaktır. Bizler dün olduğu gibi bugün de yarında Pirimizin gösterdiği, öğütlediği gibi erkanlarımızı yürütmeye rızalık meydanlarını kurmaya canlarımızı kucaklamaya devam edeceğiz” dedi. 

CENAZE NAMAZI İDDİASI

Hakk’a Uğurlama Erkanı üzerine gerçekleştirdiğimiz araştırmalarda Alevilik özünün içinde Cenaze Namazı yoktur. Aleviler Hakk’a yürüyen canları Hakk’a uğurlama erkanı ile sırlarlar. Havuz medyasının sürekli “Cemevinde namaz kılan Kaftancıoğlu” diye sunduğu haberin özünde kötü niyetli ve manüpüle amaçlı olduğu bellidir. 

 

İKRAR HABER AJANSI

(İstanbul Haber Merkezi)

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.