Hoşgeldiniz  

Öğrencileri erkek – kız ayrı oturun talimatı ile ilgili soruşturma başlatıldı

İkrar-HA1 | 23 Mart 2022 | Dünya, Gençlik, Genel, Güncel Haberler, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

Öğrencileri erkek – kız ayrı oturun talimatı ile ilgili soruşturma başlatıldı

İKRAR – Bursa’nın Osmangazi İlçesinde bulunan Mithatpaşa Ortaokulu Müdürü’nün öğretmenlere yönelik verdiği iddia edilen erkek ve kız öğrencilerin ayrı ayrı oturtulması talimatı ile ilgili İKRAR Haber Ajansı Muhabirimizin görüştüğü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri iddiayı doğru bulmadıklarını sosyal medyada paylaşılan görselin asılsız olduğu iddia ettiler. Ancak talimatın olup olmadığı ile ilgili de Kaymakamlık tarafından soruşturma talimatı aldıklarını, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün talebiyle 2 müfettişin görevlendirildiği belirtildi. Ayrıca Kaymakamlıkta idari soruşturma başlattığını duyurdu.

Bursa Osmangazi Mithatpaşa Ortaokulu Müdürü Haydar Akın’ın okul öğretmenlerine gönderdiği mesajda, “Değerli arkadaşlar sınıflarımızda kız ve erkek yan yana oturtulmuş bazı sınıfları görüyorum. Sınıf öğretmenlerimizin sınıflarda kesinlikle erkekleri erkeklerle kızları kızlarla oturtulması konusunda hassas davranmanızı özellikle rica ediyorum. Bu durumda olan sınıf öğretmenlerimizin en kısa zamanda gerekli değişiklikleri yapmalarını önemle rica ederim” ifadeleri yer aldı.

Söz konusu kararın gündeme gelmesi ve tepki çekmesi ardından Osmangazi Kaymakamlığı açıklama yaptı. Kaymakamlık açıklamasında, konu hakkında ‘inceleme-soruşturma’ başlatıldığı duyuruldu.

İKRAR Haber Ajansı Muhabirimizin Osmangazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile gerçekleştirdiği görüşmede yazılan resmi yazının yanlış beyanlarla hazırlandığı, hukuki ve idari bir geçerliliğinin olmadığı belirtildi. Sosyal medyada paylaşılan evrağın Milli Eğitim Bakanlığı’nın kullandığı sistemde hazırlanmadığı belirtildi. Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün talimatı ile 2 Müfettişin görevlendirildiği belirtildi. 

Osmangazi Kaymakamlığı’da olayla ilgili bir açıklama yaparak idari soruşturma başlattı.

Kaymakamlığın açıklaması şöyle:

“Basında yer alan Osmangazi İlçesindeki bir ortaokulda yaşanan hususlarla ilgili inceleme soruşturma başlatılmış olup, konu hakkında çalışmalar tüm boyutlarıyla kapsamlı bir şekilde ve hassasiyetle yürütülmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

 

 

HABER MERKEZİ

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.