Hoşgeldiniz  

Oklavayla döverek öldürmenin cezası yok

İkrar-HA1 | 13 Ocak 2022 | Dünya, Gençlik, Genel, Güncel Haberler, Kadın, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

Oklavayla döverek öldürmenin cezası yok

İKRAR – Ankara’nın Keçiören İlçesinde yaşayan Özge Nur Tekin isimli kadın yaşadığı psikolojik sorunlardan dolayı çevresinin yönlendirmesi ile cinci hoca olarak kendini tanıtan kişinin “Senin içine cin kaçmış, kocan sırtına 100 kez oklavayla vursun ardından da kızaran kan toplayan yerlere hacamat yapsın” talimatıyla evli olduğu Selçuk Tekin mutfaktan aldığı oklava ile 100 kez Özge Nur Tekin’in sırtına ve yüzüne vurmaya başladı. Baygınlık geçiren kadına daha sonra da moraran ve kanayan yerlerine hacamat yaptı. Özge Nur Tekin hayatını kaybederken Selçuk Tekin ile birlikte 6 kişi gözaltına alındı ancak mahkeme bu kişilerin bilinçli bir şekilde adam öldürme suçu işlemediğini iddia ederek kişileri adli kontrol ile serbest bıraktı.

Soruşturma kapsamında gözaltına alınan Selçuk Tekin, 8 ay önce evlendiği Özge Nur Tekin’in ilk evliliğinden bir çocuğu olduğunu, evliliklerinin 6’ncı ayından itibaren sorun yaşamaya başladıklarını iddia etti. Selçuk Tekin, kendi ailesi ve Özge Nur Tekin’in ailesine durumu anlattığını, annesinin bir tanıdığı aracılığıyla Kayseri’de bulunan sözde ‘hoca’ Erdal Kaya’ya ulaşıldığını ifade etti.

Selçuk Tekin, telefonla aradığı Erdal Kaya’nın, “Eşine cinler musallat olmuş; dediklerimi yaparsanız eşini kurtarırım” dediğini belirterek, “Önce telefondan dua okudu, eşim rahatladı. Ancak bir süre sonra rahatsızlanınca tekrar aradım, ‘Önce eşine 1 kurban keseceksin’ dedi. Sonra sırtına hafif şekilde 100 sefer oklava ile vurmamı ve ardından vücudundaki pis kanın temizlenmesi için hacamat yaptırmamız gerektiğini söyledi. Daha sonra da 23 gün kefaret orucu tutmasını istedi. Ben eşimin sırtına, baldır kısmına oklava ile 100 sefer hafif hafif ancak hissedilebilecek bir şekilde dua okuyarak vurdum. Eşimin ailesi ve benim ailem de odada bulunuyordu. Bu esnada ‘Cin çık cin çık’ diye hep beraber söyledik. Akabinde Sevim Özbaş adlı kişiyi eve getirip hacamat tedavisi yaptırdım. Hacamat sırasında odada kadınlar vardı. Bu tedavinin ardından eşim rahat bir şekilde uyudu. Ancak ertesi sabah tekrar rahatsızlandı” dedi.

Bir gün sonra Erdal Kaya’yı tekrar aradığını belirten Selçuk Tekin, “‘Kurban kesersen eşin rahatlar’ dedi. Biz de kurban kesmek için eşimin annesi Hatun Efe, babası Cemal Efe, annem Zöhre Tekin, kardeşim Nuri Tekin, akrabam Muammer Tekin ile eşimi de alarak Yakacık’ta bulunan kurban kesme alanına gittik. Eşim kurban kesmeye giderken oruçluydu. Kurban kestiğimiz sırada eşim rahatsızlandı ve bayıldı. Tekrar aradığım hoca, ‘Bir kurban daha keserseniz eşin kendine gelir’ dedi. Dediğini yaptık ve 2’nci kurbanı da kestik; ancak eşim kendine gelmedi. Bunun üzerine hastaneye götürdük, ancak hastaneye gittiğimizde öldüğünü söylediler” ifadelerini kullandı.

 

6 kişi, işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi. Savcılık Özge Nur Tekin’in evli olduğu Selçuk Tekin ve diğer 5 kişiyi tutuklanmaları talebiyle nöbetçi sulh ceza hakimliğine sevk etti. Şüpheliler, adli kontrol tedbiri uygulanarak serbest bırakıldı.

Soruşturmayı tamamlayan savcılık Selçuk Tekin hakkında ‘Eşe karşı kasten yaralama neticesinde ölüme neden olma’, 5 kişi hakkında da ‘Suça iştirak etme’ suçundan 12 yıldan 18 yıla kadar hapis istemiyle iddianame düzenledi. İddianame, Ankara 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilerek dava açıldı.

 

HABER MERKEZİ

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.