Hoşgeldiniz  

Ordu’da düzenlenecek etkinliğe Alevi derneklerinden tepki açıklaması

İkrar-HA1 | 30 Eylül 2021 | Alevilik, Dünya, Gençlik, Genel, Güncel Haberler, Kültür Sanat, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

Ordu’da düzenlenecek etkinliğe Alevi derneklerinden tepki açıklaması

İKRAR – Ordu’da hizmet veren birçok Alevi derneği Dursun Ali Göktepe isimli şahsın organizasyonunda kamuoyuna açıklanan “Kütünlüler, Nalcılar ve Güvenç Abdal Ocakları Kültür Günü Paneli” etkinliği ile ilgili açıklama gerçekleştirdiler. Açıklama da “Adı geçen şahıs Ordu’da yaşayan Alevi canları ve Dedelerini temsil etme yetkisi bulunmamaktadır” ifadeleri kullanıldı.

Ordu Güngentepe İlçe Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenmesi planlanan “Kuzey’in Erenleri” isimli panele tepki gösteren Ordu’da hizmet veren Alevi İnanç ve Yöre Dernekleri “Kamu kurum ve kuruluşlarını etkilemek isteyen bir etkinlik” olarak nitelendirdiği etkinliğe katılmayacaklarını belirttiler.

 

Alevi Kültür Dernek ve Kurumları adına gerçekleştirilen ortak açıklama da şu ifadeler yer aldı;

2 Ekim 2021 Cumartesi günü Ordu İli Gürgentepe İlçesinde  Dursun Ali GÖKTEPE isimli şahıs tarafından  KÜRTÜNLÜLER, NALCILAR VE  GÜVENÇ ABDAL OCAKLARI KÜLTÜR GÜNÜ panel duyurusu yapılmıştır. Duyurusu yapılan panelin  Adı geçen şahsın kendi bireysel davranışı olup; Ordu da yaşayan Alevi canları ve Dedelerini temsil etme yetkisi bulunmamaktadır. Kamu Kurum ve Kuruluşlarını da etkilemeye çalıştığı görülmektedir. Bu çalışmanın biz aşağıda isimleri bulunan Alevi Kültür Dernek ve Kurumları ile hiçbir ilgisi yoktur. Bizler Kurumsal olarak bu etkinliğe katılmıyoruz.

Bu nedenle;  Alevi Canların ve Dedelerimizin  bu konuyu dikkate almalarını  önemle rica ederiz.

Güvenç Abdal Derneği – Genel Merkez ve Gürgentepe Şubesi

Alevi Kültür Derneği Ordu Şubesi

Fatsa Alevi Kültür Derneği,

Karadeniz Alevi Birliği Fatsa Şubesi

Ünye Alevi Kültür Derneği

Gölköy-Kozören Mah.Kültür ve Cem evi Derneği

Gürgentepe Fezali Derviş Kültür ve Cem evi Derneği

Gürentepe Ezeltere Kültür ve Cem evi Derneği

Ünye Üç pınar Köyü Derneği

Salıpazarı Avut dağı Kültür Derneği

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.