Hoşgeldiniz  

Organize Suç Örgütü Lideri Sedat Peker bir ses kaydı daha yayınladı; AKP’li Metin Külünk aracı olmuş

İkrar-HA1 | 29 Haziran 2022 | Dünya, Gençlik, Genel, Güncel Haberler, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

Organize Suç Örgütü Lideri Sedat Peker bir ses kaydı daha yayınladı; AKP’li Metin Külünk aracı olmuş

İKRAR – Gazeteci Nedim Şener ile tartışma yaşayan suç örgütü lideri Sedat Peker, AKP’li Metin Külünk ile olduğu iddia edilen telefon görüşmesini yayınladı. Peker, Şener’e yönelik, “Ben senin dediğin gibi bir adam olsaydım Tayyip Bey’in karakutusu Metin Külünk’ün ricası üzerine Biden görüşmesi öncesi videoları durdurmazdım. Bu ses kayıtları da delilimdir” dedi.

Suç örgütü lideri Sedat Peker, AKP Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) Üyesi Metin Külünk ile olduğu iddia edilen telefon görüşmesini yayınladı.

Peker, dün sosyal medyadan Nedim Şener’in kendisine ‘pislik’ dediğini belirterek “Bu kelimeyi düzelt” dedi.

Şener ise sosyal medya paylaşımında, “Sana söyledim bir suç örgütü liderinden özür dilemem. Benimli ilgili olmasa da seni öven o üst düzey AKP’liyi ben de merak ettim şimdi. Tekrar edeyim sana pislik demedim. Sen suç örgütü liderisin ve mutlaka Türk devletine hesap vereceksin” ifadelerini kullandı.

Tartışmanın devamında Sedat Peker, Nedim Şener’i etiketleyerek AKP’li Metin Külünk ile görüşmesine ait olduğunu iddia ettiği ses kayıtları yayınladı.

Peker, ‘Deli Çavuş’ isimli sosyal medya hesabından yayınladığı ses kaydına, “@nedimsener2010 daha önce senin sadece ismini duymuştum bu yüzden radarıma hiç girmedin. Ancak bu gün itibari ile radarıma girmiş bulunmaktasın. Yazdığın tweetleri okudum. Sana söyleyeceğim tek şey sen psikolojik hastasın. Ergenekon sürecinde ki yükü taşıyamamışsın” ifadelerini kullandı.

Peker, şöyle devam etti: “Ancak üzülme sen doğru adrese geldin. Ben Dr. Sedat seni de tedavi edecem. Ancak bir doktor olarak zamana ihtiyacım var. Senin hastalığın komplike bir durum. Aşırı kaygı, baskı, sonucunda oluşan bir paranoyan olduğun ilk teşhisim. Mutlu olman için günün anlam ve önemine binaen sana özel bir yayın hazırladım. (diğeri hafif kaldır diye.) Ben senin dediğin gibi bir adam olsaydım Tayyip Bey’in karakutusu metin külünk’ün ricası üzerine Biden görüşmesi öncesi videoları durdurmazdım. Bu ses kayıtları da delilimdir. (tedavim devam edecek.)”

Görüşmelerde Külünk’ün Peker’e ABD Başkanı Joe Biden ve AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayiyp Erdoğan görüşmesinin ‘önemini’ anlattığı, Peker’in ise Serhat Albayrak ve Berat Albayrak kardeşlere Külünk üzerinden mesaj göndermesi yer alıyor.

Peker, Haziran 2021’de Erdoğan’la ‘helalleşeceğini’ söylediği dokuzuncu videosunu ABD Başkanı Joe Biden ve Erdoğan görüşmesi gerekçesiyle ertelediğini duyurmuştu.

Peker, 18 Ekim 2021’de gazeteci Erk Acarer’e, Külünk tarafından aranarak Biden ve Erdoğan görüşmesi öncesi video yayınlamamasının ‘rica edildiğini’ söylemişti.

 

HABER MERKEZİ

 

 

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.