Hoşgeldiniz  

Ovacık Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül sokak hayvanları için makam aracını sattı…

İkrar-HA1 | 26 Ocak 2022 | Çocuk, Doğa Ekoloji, Dünya, Gençlik, Genel, Güncel Haberler, Kültür Sanat, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

Ovacık Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül sokak hayvanları için makam aracını sattı…

İKRAR – Dersim’in Ovacık ilçesinde çok çetin geçen kış şartlarında sokakta yaşam mücadelesi veren canlılar için Ovacık Belediyesi önce Valilik sonrasında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan yardım istedi. Valilikte Bakanlıkta belediyenin bu talebine karşılık vermeyince Belediye kendi imkanları ile barınak yapmak istedi ancak nüfusun az olduğu ilçede Belediyenin etki alanı da kısıtlı oluyordu. Ovacık Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’de niyetlerinin boşa çıkmaması adına kendi makam aracını satarak geliri ile barınağı tamamladı.

Dersim’in Ovacık Belediye Başkanı CHP’li Mustafa Sarıgül, kış koşulları nedeniyle sokakta yaşamakta güçlük çeken hayvanlar için makam aracı dahil 3 belediye aracını ihaleye çıkararak 170.000 TL’ye sattı. Satıştan elde edilen kaynakla da sokak hayvanları için kulübeler yapıldı, mamalar alındı.

Ovacık ilçesinde 6 ay boyunca kış şartlarının hakim olduğunu dile getiren Başkan Sarıgül, “Ovacık, çok soğuk bir ilçe ve bizler de bu ilçede sokaktaki dostlarımızı soğuktan korumak için onlara kulübe ve barınak yapmak için yola çıktık. Hayvansever Işık Berfin ve arkadaşlarının katkılarıyla küçük kulübeler yaptık. Bu kulübelerin bir kısmına büyük köpekleri bir kısmına da kedileri yerleştiriyoruz. Sokak hayvanlarını bu şekilde soğuktan koruyacağız.

Belediyemizin bütçesi düşük olduğu için hayvanseverlerden mama desteği de isteyeceğiz. Fakat şu an yaptığımız ve yapacağımız barınaklar için belediyemizde makam aracı dahil 3 aracımızı sattık ve 170 bin TL’lik kaynak yarattık. Bu kaynağın tamamını hem bu yıldan hem de gelecek yıl yapacağımız barınaklar dahil olmak üzere sokak hayvanları için kullanacağız. Halkımızdan istediğimiz; bu hayvanların da canının olduğunu, soğuk kış günlerinde yavruların ölebileceğini hatırlayarak sahiplenmeleridir. Bu vesileyle her binanın önüne kulübe yapıyoruz” diye konuştu.

 

HABER MERKEZİ

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.