Hoşgeldiniz  

Öz kızını yıllarca taciz eden kişi rapora rağmen beraat etti

İkrar-HA1 | 25 Haziran 2021 | Alevilik, Çocuk, Dünya, Genel, Güncel Haberler, Kadın, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

Öz kızını yıllarca taciz eden kişi rapora rağmen beraat etti

İKRAR – 17 yaşında ki kızını 8 yaşından beridir cinsel istismarda bulunduğu adli tıp raporu ile tescillenen Yücel Koç, çıkarıldığı mahkemece beraat ettirildi.

İstanbul’da yaşayan 17 yaşındaki genç kadın, babası Yücel Koç’un, kendisini 8-9 yaşından beri cinsel istismara maruz bıraktığını ve annesine şiddet uyguladığını söyledi. İlk dönemlerde bunun istismar olduğunu anlamadığını belirten kadın, okuldaki seminerlerde öğrendiği bilgiler sonucu cinsel istismara maruz bırakıldığını anladı.

Yaşadıklarını Twitter üzerinden duyuran genç kadın, 2014 yılında Koç’a bunun istismar olduğunu söylediğini belirtti.

2018 yılında cinsel istismarı annesine anlattığını bunun üzerine, Koç’un ikisini de eve hapsettiğini ifade etti. Kadın 2019 yılında annesi ile birlikte evden kaçtı ve Koç hakkında şikayette bulundu. Kadının annesi de boşanma davası açtı. Koç hakkında İstanbul 9’uncu Ağır Ceza Mahkemesi’nde de cinsel istismar suçundan dava açıldı. Koç bu süreçte sürekli olarak kızına ve evli olduğu kadına tehdit mesajları gönderdi.

BERAAT KARARI VERİLDİ

Adli Tıp Kurumu Başkanlığı’ndan istenen raporda, genç kadının beyanlarının doğru olduğu, olay nedeniyle ruh sağlığının bozulduğuna oy birliğiyle karar verildi.

Davanın 22 Haziran’da yapılan karar duruşmasında mahkeme, delil yetersizliği gerekçesiyle Koç’un beraatine karar verdi. Kadın ise kararı üst mahkemeye taşıdı.

Bu mücadeleyi sonuna kadar sürdüreceklerini belirten kadın ve annesi de tüm kadınlara, “Siz de susmayın. Sustukça bu pislikler daha çok çoğalıyor” diye seslendi.

 

 

İKRAR HABER AJANSI

HABER MERKEZİ

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.