Hoşgeldiniz  

Pervin Buldan: “Halklarımızın demokrasi rüyası mutlaka gerçekleşecektir”

İkrar-HA1 | 20 Nisan 2021 | Genel, Güncel Haberler, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

Pervin Buldan: “Halklarımızın demokrasi rüyası mutlaka gerçekleşecektir”

İKRAR – Halkların Demokratik Partisi Eş Genel Başkanı Pervin Buldan partisinin TBMM Grup Toplantısında gündem ile ilgili açıklamalarda bulundu. Buldan ittifak iddialarına “Halklarımızın demokrasi rüyası mutlaka gerçek olacaktır” dedi.

TBMM’de gerçekleşen haftalık grup toplantısında kürsüye çıkan Eş Genel Başkan Pervin Buldan açıklamalarda bulundu. Buldan “HDP’yi yeterince tanımayanlar ve tanımak istemeyenler üçüncü yol dediğimizde seçim ittifakı olarak anlamlandırmaktadır. HDP’nin gündeminde bir seçim ittifakı şuan itibariyle yoktur” dedi.

 

“HDP’YE BAKAN 7 HAZİRAN’I 31 MART’I 24 HAZİRAN’I GÖRÜR”

HDP Grup Toplantısında konuşan Buldan ”HDP’ye bakan 7 Haziran’ı, 31 Mart’ı, 24 Haziran’ ı görür. Bu dönem biz muhalefetteyiz. Bilinmeli ki ilk seçimde bu ülkenin yönetiminde mutlaka olacaktır. Halklarımızın demokrasi  rüyası mutlaka gerçekleşecektir” ifadelerini kullandı.

 

“TÜRKİYE BUGÜN AÇIK CEZAEVİ HALİ YAŞAMAKTADIR”

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan; “Adalet saraylarını kelepçe saraylarına çevirdiler. Fabrikalar yerine yeni cezaevlerine çevirdiler. Fabrikalar yerine yeni cezaevleri inşa ettiler. Türkiye bugün açık cezaevi hali yaşamaktadır. Tabii ki bu sonuç şaşırtıcı değil” dedi. Konuşmalarına “Ülke ekonomisini sarayın paralel ekonomisine dönüştürüp kendilerini ve yandaşlarını kalkındırdılar. Bu iktidar yüzünden TL cumhuriyet tarihinin en büyük değer kaybını yaşamaktadır.  Askıda ekmek derken şimdi bayat ekmek satılır hale gelmiştir. İnsanların peyniri gramla, domatesi taneyle, yağı bardakla alır hale gelmiştir. Dün patates dağıtmaya başladılar. İnsanların patates dahi alamayacak hale getirilmesinin bir itirafıdır bu aynı zamanda.  İktidar ve yandaşları kasalarla, tonlarla götürürken halkın payına ise sadece gramla hayata tutunmak kalmıştır. Sırf saraylarının ışıkları yansın, her biri 4.6 milyon lira olan lüks araçlar alınsın diye hizmet sektörü ve esnaflar kapanmak zorunda kalmıştır” diye devam etti.

“YEDEK ANAHTAR KİMDEYSE PARALAR ONDADIR”

Merkez Bankası’nın 128 Milyar Doları yok diyerek gündemde olan 128 Milyar Dolar Nerede tartışmalarına değinen Buldan; “Merkez Bankası’nın yedek anahtarı kimdeyse paralar ondadır. Hırsız evin içindeyse kilit işe yaramaz. İşsizlik, yoksulluk ve açlık sosyal bir ölümdür. Yüz binlerce kamu çalışanının KHK ile işten atılması aynı zamanda sosyal ölümdür” ifadelerini kullandı.

 

İKRAR HABER AJANSI

(Haber Merkezi)

 

 

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.