Hoşgeldiniz  

Pervin Buldan’dan örgütlerine seçim mesajı: “Hazır olun AKP’yi devireceğiz”

İkrar-HA1 | 16 Ekim 2021 | Dünya, Gençlik, Genel, Güncel Haberler, Kadın, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

Pervin Buldan’dan örgütlerine seçim mesajı: “Hazır olun AKP’yi devireceğiz”

İKRAR – İstanbul’un Esenyurt İlçesinde partisinin kuruluşunun 9. yıldönümü etkiliğinde konuşan HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan,“Seçim 2023’te değil, çok yakın zamanda önümüze çıkacak bir durumdur. Bütün il ve ilçe teşkilatlarımız erken seçime hazır olsun. AKP’yi iktidardan göndermeye hazır olsun” dedi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, İstanbul Esenyurt’ta gerçekleştirilen 9’uncu kuruluş yıl dönümü etkinliğinde erken seçim olacağını belirterek, tüm il ve ilçe örgütlerine “hazır olun” çağrısında bulundu.

“Biz gün sayıyoruz” diyen Buldan, “Önümüze gelecek sandıkla birlikte AKP’yi iktidardan düşürmenin demokratik bir yönetim inşa etmenin yol ve yöntemlerini elbette arayıp bulacağız. Bunun fırsatı yapılacak olan bir seçimdir. Seçim 2023’te değil, çok yakın zamanda önümüze çıkacak bir durumdur” ifadelerini kullandı.

Buldan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Şimdiden söylüyorum, bütün il ve ilçe teşkilatlarımız erken seçime hazır olsun. AKP’yi iktidardan göndermeye hazır olsun. Bu ülkeyi, barışı, demokrasiyi ve özgürlükleri getirmeye hazır olsun, hazırlıklı olsun. Daha da büyüyeceğiz daha da gelişeceğiz bu ülkenin halkına barışı demokrasiyi ve özgürlükleri hep birlikte armağan edeceğiz.”

 

HABER MERKEZİ

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.