Hoşgeldiniz  

Pınar Gültekin’in davası 1 Kasım’a ertelendi

İkrar-HA1 | 27 Eylül 2021 | Dünya, Gençlik, Genel, Güncel Haberler, Kadın, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

Pınar Gültekin’in davası 1 Kasım’a ertelendi

İKRAR – Pınar Gültekin’in katil zanlısı Cemal Metin Avcı’nın yargılandığı davada mahkeme Avcı’nın annesi, babası, boşandığı eşi ve ortağı hakkında hazırlanan iddianamenin birleştirilmesine karar verdi.

Muğla’da işkence edilip öldürülen Pınar Gültekin’in katil zanlısı Cemal Metin Avcı’nın, ek iddianameyle birlikte dosyaya sanık sıfatıyla müdahil olan annesi Ayten Avcı, babası Selim Avcı, iş ortağı Şükrü Gökhan Orhan ve boşandığı eşi Eda Karagün Muğla 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıktı. Mahkeme heyeti, Cemal Metin Avcı’nın tutukluluk halinin devamına, dört sanığın tutuksuz yargılanmasına karar verdi. Mahkeme heyeti, koronavirüs salgını gerekçesiyle duruşmaya getirilmeyen tutuksuz sanık Mertcan Avcı’nın bir sonraki duruşmada hazır edilmesi ve ABD’den istenen telefon dökümüne ilişkin müzekereye gelen cevabın incelenmesine karar verip duruşmayı 1 Kasım’a erteledi.

6’ıncı duruşmaya tutuklu sanık Cemal Metin Avcı, Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldı. Pınar Gültekin’in annesi Şefika Gültekin, babası Sıddık Gültekin ile cinayetten sonra olay yerine giderek delilleri gizlemeye çalıştıkları suçlamasıyla haklarında ek iddianame hazırlanan sanığın annesi Ayten Avcı, babası Selim Avcı, boşandığı eşi Eda Karagün ve ortağı Şükrü Gökhan Orhan ve taraf avukatları salonda hazır bulundu. Duruşma yoklamayla başladı. Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı’nca sanıklar haklarında hazırlanan iddianamenin Avcı’nın yargılandığı dosyayla birleştirilmesine karar verildi. Böylece dosyada sanık sayısı 6’ya çıkmış oldu. Mahkemeye heyetince, 4 sanığın çapraz sorgu ile savunmalarının alınmasına karar verildi.

 

 

HABER MERKEZİ

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.