Hoşgeldiniz  

Pir Celal Fırat: Onlarca aydın ve devrimci yurttaşın katlinden sorumlu olan kişidir Muhsin Yazıcıoğlu

İkrar-HA1 | 05 Nisan 2021 | Alevilik, Gençlik, Genel, Güncel Haberler, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

Pir Celal Fırat: Onlarca aydın ve devrimci yurttaşın katlinden sorumlu olan kişidir Muhsin Yazıcıoğlu

İKRAR – Garip Dede Dergahı Cemevi Başkanı ve Alevi Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Pir Celal Fırat, bir internet portalında yayınladığı yazısında helikopter kazası ile hayatını kaybeden ülkücü faşist politikacı Muhsin Yazıcıoğlu’nu ve onun mezarını ziyaret eden CHP Ankara İl Başkanı ve heyetini hedef aldı.

Sivas Madımak Katliamı ve yine bir çok katliamdan, baskıdan ve zulümden sorumlu Muhsin Yazıcıoğlu’nun mezarını ziyaret eden CHP Ankara İl Başkanı ve beraberindekilere Alevi toplumu ve örgütlerinden tepkiler gelmeye devam ediyor. ADFE Genel Başkanı Pir Celal Fırat’ta Yazıcıoğlu’nun mezarını ziyaret edenleri eleştirdiği bir yazı kaleme aldı. Yazısında Yazıcıoğlu’nun karıştığı Alevi katliamları ve zulümleri hatırlatan Pir Fırat “Sivas Madımak katliamının tutanak ve kararlarında faşist ve gerici militanları azmettiren kişi. Şüpheli ölüm adı altında katledilen onlarca aydın ve devrimci yurttaşın ölümünden sorumlu, Mafya işbirliği ile onlarca genç devrimciyi katleden, mafya babalarının hapisten çıkarılması için şehirleri tehdit eden tetikçi Muhsin Yazıcıoğluydu” dedi.

“YAZICIOĞLU’NUN MEZARINDA FATİHA OKUMAK KIVIRMAKTIR”

Muhsin Yazıcıoğlu’nun mezarını ziyaret eden CHP Ankara İl Başkanı Ali Hikmet Akıllı’ya tepki yazısında Pir Celal Fırat “Muhsin Yazıcıoğlu’nu mezarı başında Fatiha okumak, dinci-gerici ve faşist komplolarla katledilen, yerinden yurdundan kovulan, binlerce Alevi ve aydını unutmak demektir, daha anlaşılır ise eğilmek, bükülmek ve kıvırmaktır” dedi.

“CHP’YE İNSAN HAKLARI DEĞİL, OY LAZIMMIŞ”

Cumhuriyet Halk Partisi yöneticilerinin ziyaret ile alakalı herhangi bir açıklama yapmamasını da eleştiren Pir Celal Fırat “Cumhuriyet Halk Partisinin yöneticilerine Muhsin Yazıcıoğlu’nu anmak dert olmuş, yani CHP’ye İnsan hakları değil, Oy lazımmış, demokrasi ve çoğulculuk değil mafya lazımmış” dedi.

“MURTAZA DEMİR’İN DİK DURUŞUNU SELAMLIYORUM”

CHP Ankara İl Başkanı Ali Hikmet Akıllı’nın Yazıcıoğlu’nun mezarını ziyaretini eleştiren ve sonrasında CHP’den istifa ettiğini açıklayan Pir Sultan Abdal Kültür Derneği (PSAKD) Kurucu Başkanı Murtaza Demir’i selamlayan Celal Fırat “Birkaç gerici ve faşistin oyu için kimlik krizine düşüp, kendi öz değerlerinden ayrılarak çatışma çizgisine düşen, solcu görünüp sağcılardan medet uman CHP
Son olarak Pir Sultan Abdal Kültür Derneği’nin (PSAKD) Kurucu Başkanı Murtaza Demirin sesine kulak vermedi, onun nezdinde tüm Alevileri yok saydı.Bu nedenle “Onur, şeref, insanlığımıza, Sivas, Maraş şehitlerimize sahip çıkmak, vicdanımızın kanamasını durdurmak adına mutlaka bir şey yapmak gerekir “diyen Aleviler ve aydın tüm toplum adına başta; Nesimi Çimen, Muhlis Akarsu, Metin Altıok, Asaf Koçak, Hasret Gültekin, Koray-Menekşe Kaya, Yeşim-Huriye Özkan ve 33 yoldaşımız ve canımız için CHP den istifa eden, Sevgili Murtaza Demir’in onurlu duruşunu, bir Alevi yurttaş olarak selamlıyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

 

İKRAR HABER AJANSI

(İstanbul Haber Merkezi)

 

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.