Hoşgeldiniz  

Pir Güzelgül: “Bizler bugünlere türlü bedeller ödeyerek geldik. Bugün bu meydan Hakk’ın meydanıdır”

İkrar-HA1 | 29 Ağustos 2021 | Alevi Haberleri, Alevi Kutsal Mekanları, Alevilik, Dünya, Etkinlik ve Duyurular, Gençlik, Genel, Güncel Haberler, Kadın, Kültür Sanat, Manşet, Politika, Son Dakika, Yaşam, Yedi İklim Çar Köşe A- A+

Pir Güzelgül: “Bizler bugünlere türlü bedeller ödeyerek geldik. Bugün bu meydan Hakk’ın meydanıdır”

 

İKRAR – İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen “Serçeşme Hünkar Hacı Bektaş Veli Festivali”nde CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’ndan önce sahneye çıkan Alevi Bektaşi Federasyonu Genel Başkanı Pir Hüseyin Güzelgül Alevi yurttaşlar ve Kurumlar adına İBB Başkanı İmamoğlu’na teşekkür etti. Pir Güzelgül konuşmasında yapılan çalışmanın öneminden bahsederek “Önceki yönetimler ders alsınlar, görsünler. Biz Aleviler varız, milyonlarız biriz. İstanbul’da gerçekleşen bu etkinlikte emek veren ter döken emekçi kardeşlerime aşk-ı niyazlarımı sunuyorum. Teşekkür ediyorum” dedi.

 

ABF Genel Başkanı Pir Hüseyin Güzelgül “Hünkar Hacı Bektaş-ı Veli yaşamı ve öğretileri ile Hakk’a kavuştuğu 750 yıl öncesinden bugünlere büyük bir miras, büyük bir emanet bırakmıştır. Bizler o mirasın yaşatıcısı ve taşıyıcısı durumundayız. Hünkar’ın sevgi, hoşgörü ve birlikteliğini yaşatacağız. Türlü katliamlar yaşadık, türlü zulümler gördük. Dergahlarımız, Cemevlerimiz elimizden alındı, yok edildi. Geride kalanlarda türlü zulümlerle uğraşıyor. Bugün dahi inancımıza ve yolumuza olan düşmanlıklar devam ediyor. Bizler bu düşmanlıklar içerisinden ikrarımıza ve sadakatimize bağlılığımızla arındık, korunduk ve bugünlere geldik” dedi.

“İstanbul Alevilerin yoğun yaşadığı bir kent, bir yandan da Alevi Bektaşi Dergahlarının da çok fazla olduğu bir kent. Dergahlarımız yağmalandı, elimizden alındı. Geride kalanlarda türlü zulümlerle hizmet veriyor. Bizler her şeye rağmen, canımızı ne kadar çok yaksalarda, assalar kesseler yaksalarda Hünkar’ın emanetinden mirasından bir adım dahi geri durmadık, durmayacağız. Bizler onun öğretileri ile mirası ile nefes almaya devam edeceğiz. Bugünlere türlü bedeller ödeyerek geldik, Pir Sultan olduk asıldık, Mansur olduk yüzüldük, Koray olduk yakıldık. Nefretin hedefi olduk ama sevgiyle baktık. Bizleri var eden değerler bize yol gösteren ışık olacak. İmam Hüseyin’den bizlere kalan zalime karşı dik duruşu bizler sürdürmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı. 

 

ABF Genel Başkanı Pir Hüseyin Güzelgül, İstanbul’da böylesine anlamlı ve değerli etkinliği düzenleyen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na teşekkür etti. Pir Güzelgül “Alevilerin böylesine bir birlikteliğe ihtiyacı vardı. Böylesine anlamlı bir dayanışmayı görmek, göstermek çok değerli çok anlamlı  bir şey. Emekçi canlarımıza teşekkür ediyorum. Sayın İmamoğlu’na da huzurlarınıza teşekkür ediyorum. Etkinliğin hazırlanmasında ve sürecin işlemesinde aktif rol alan İBB Genel Sekreter Yardımcısı Mahir Polat’a da teşekkür ediyorum” dedi.

 

HABER MERKEZİ

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.