Hoşgeldiniz  

Pir Hüseyin Güzelgül: “Eminiz, bu düzen böyle gitmeyecek, Emekçiler kazanacak

İkrar-HA1 | 01 Mayıs 2021 | Alevilik, Dünya, Gençlik, Genel, Güncel Haberler, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

Pir Hüseyin Güzelgül: “Eminiz, bu düzen böyle gitmeyecek, Emekçiler kazanacak

İKRAR – Alevi Bektaşi Federasyonu (ABF) Genel Başkanı Pir Hüseyin Güzelgül’de 1 Mayıs dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Mesajında emeğin kutsaliyetine vurgu yapan Pir Güzelgül “Benim kabem emektir” şiarıyla mesajını kaleme aldı.

“Adaletsiz düzen, bir yandan “Evde kal” çağrısı yaparken, diğer yandan “çarklar dönmeye devam etsin” diyerek, işçi ve emekçi kesimini çalışmaya zorlamakta; hiçbir güvence veremeyerek açlıkla ölüm arasında seçim yapmaya zorlamaktadır” diyerek söze başlayan Pir Hüseyin Güzelgül iktidarı ve yöneticileri haktan yana olmaya davet etti.

“EVDE KAL DİYORLAR DİĞER YANDAN ÇARKLAR DÖNMEYE DEVAM ETSİN DİYORLAR”

Mesajında pandemi döneminde çalışmak zorunda kalan emekçilerin haklarının gasp edildiğini ve bu hakların iktidar tarafından korunmadığı vurgusu yapan Pir Hüseyin Güzelgül mesajına “1 Mayıs İşçi Bayramı, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da pandemi nedeniyle alanlarda kutlanamamaktadır. Ancak adaletsiz düzen, bir yandan “Evde kal” çağrısı yaparken, diğer yandan “çarklar dönmeye devam etsin” diyerek, işçi ve emekçi kesimini çalışmaya zorlamakta; hiçbir güvence veremeyerek açlıkla ölüm arasında seçim yapmaya zorlamaktadır. Tam kapanmada bile hiç bir güvence verilmediği için işçi sınıfı çalışmaya devam etmekte, küçük esnafa destek verilmeyerek kepenk kapattırılmakta! Sağlık çalışanları ise maddi ve manevi olarak korunamamaktadır” diyerek başladı.

 

“BU DÜZEN BÖYLE GİTMEYECEK”

ABF Genel Başkanı Pir Hüseyin Güzelgül mesajını “Tüm bu olumsuzluklara rağmen bizler çok iyi biliyoruz ki, bu düzen böyle gitmeyecektir. Hangi siyasi görüşten, hangi inançtan olursa olsun ayrımsız tüm emekçiler birleşmelidir. Yeryüzündeki tüm güzelliklerin emekle, alın teriyle ve dayanışmayla olacağını en iyi bilenler olarak; eşit, çağdaş, bilimsel, sınıfsız bir toplumun, üretenlerin birleşen ellerinden yeşereceğine inancımız tamdır. Yaşamını yitiren tüm işçi ve emekçi kardeşlerimizin anısına saygı, yine alanlarda, halaylarda kol kola olmanın umuduyla” diyerek tamamladı.

 

 

İKRAR HABER AJANSI

Haber Merkezi

 

 

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.