Hoşgeldiniz  

Pir Hüseyin Güzelgül: “Katliamlar bizi yolumuzdan ayrı koyamaz”

İkrar-HA1 | 11 Mart 2021 | Alevilik, Dünya, Genel, Güncel Haberler, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

Pir Hüseyin Güzelgül: “Katliamlar bizi yolumuzdan ayrı koyamaz”

İKRAR – Gazi Katliamı’nın 26’ıncı yıldönümü dolayısıyla Alevi Bektaşi Federasyonu (ABF) Genel Başkanı Pir Hüseyin Güzelgül İKRAR Haber Ajansı’na bir demeç verdi. Pir Güzelgül, “Nece katledildik, nece ıslandı bu toprak kanımızla yolumuz uludur bizim, yolumuzdan dönmedik, dönmeyiz” dedi.

Alevi Bektaşi Federasyonu Genel Başkanı Pir Hüseyin Güzelgül İKRAR’a konuştu. Gazi Katliamı’nın üzerinden geçen 26 yıla dikkat çeken Güzelgül, “Vicdanlar körelmiş, insanların gözler önünde katledilmesinin cezasını vermek 26 sene sürüyor. Bizler ne dün ne bugün bu hak arayışından bir gün tereddüt etmedik. Hak arayışımız sürecek ve mutlaka hesap soracağız” dedi.

“BU KATLİAMLARA YABANCI DEĞİLİZ”

Pir Hüseyin Güzelgül Gazi Katliamı ile ilgili “Biz bu ezen düzenin ezileni olarak, bu uygulamalara yabancı değiliz. Dersim’de, Maraş’ta, Çorum’da, Sivas’ta yaşadığımız katliamlardan biliyoruz bu oyunları. Fakat onların kötülükten vazgeçmediği gibi biz de kendi yolumuzdan, iyilikten, barıştan vazgeçmiyoruz. Bugüne kadar yapılan hiçbir baskı ve zulüm bizi inancımızdan döndüremedi” dedi.

“KATLİAMLAR, ÖLÜMLER BİZLERİ YOLUMUZDAN AYRI KOYAMAZ”

ABF Genel Başkanı Pir Hüseyin Güzelgül “Katliam geleneğinin Aleviler üzerinde tarih boyunca çok kez uygulandığı ancak bir başarı elde edemediler. Bizler Pir Sultan’ın direnişini hak arayışını kendimize yol edinenleriz, onun yoldaşı olmak için nefes alanlarız. Katliamlar, ölümler bizleri bu ulu yoldan ayrı koyamaz. Biz yolumuz için yaşarız. Aldığımız her nefeste yolumuz için şükrederiz” dedi.

“ADALET MÜCADELEMİZ SÜRECEKTİR”

“Gazi Katliamı’nın değil 26 126 yıl dönümü gelse de biz şehitlerimizi canlarımızı anmaya devam edeceğiz” diyen Pir Güzelgül “Hukuk mücadelesinin her safasın da mücadelemizi sürdüreceğiz. Canlarımızın kanlarını yerde bırakmayacağız. Hesabı soracağız. Bu ülkede herkesin eşit ve adil şartlarda yaşayacağı, haklının haksızdan hesap sorduğu günlerin geleceğine inanıyor, yitirdiğimiz canlarımızı saygıyla anıyorum” dedi. 

 

İKRAR HABER AJANSI

Haber Merkezi

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.