Hoşgeldiniz  

PKK-HSM’den İstiklal Caddesi açıklaması

İkrar-HA1 | 14 Kasım 2022 | Dünya, Genel, Güncel Haberler, Politika A- A+

PKK-HSM’den İstiklal Caddesi açıklaması

İKRAR – PKK, Taksim İstiklal Caddesi’nde yaşanan patlama ile ilgili, “Bu olayla ilişkimizin olmadığı, doğrudan sivilleri hedeflemeyeceğimizi ve sivilleri hedefleyen eylemleri kabul etmediğimizi halkımız ve demokratik kamuoyu yakından bilmektedir” açıklamasını yaptı. Halk Savunma Merkezi (HSM) olarak isimlendirilen yapı organınca yapılan açıklamada sivil saldırılar bilinçli olarak Kürt ve Suriyeli kimlikleri ile gerçekleştirilerek Türkiye halkında düşmanlık harmanlayarak siyasi başarılar planlanmaktadır denildi.

PKK’nin askeri çatı oluşumu Halk Savunma Merkezi (HSM) Karargah Komutanlığı da bir açıklama yayımladı.

Patlamada hayatını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığı dilenen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Bu olayla ilişkimizin olmadığı, doğrudan sivilleri hedeflemeyeceğimizi ve sivilleri hedefleyen eylemleri kabul etmediğimizi halkımız ve demokratik kamuoyu yakından bilmektedir. Biz haklı ve meşru özgürlük mücadelesi yürüten bir hareketiz. Türkiye toplumuyla ortak, demokratik, özgür ve eşit gelecek yaratmak isteyen bir perspektifle hareket ediyoruz. Bu açıdan Türkiye zemininde sivil insanları herhangi bir biçimde hedeflememiz söz konusu olamaz.”

Açıklamanın devamında, “Özellikle kimyasal silah kullanmasının deşifre olması, yine kendi askerlerini yaktıkları görüntülerin açığa çıkması gerçeği karşısında tabloyu tümüyle değiştirmeye dönük yeni bir karanlık planın devreye sokulmak istendiği görülmektedir. Bu olay sonrası özellikle Kobanê’yi hedef göstermeleri, planlarının yönünü ortaya koymaktadır. Bu çerçeveden bakıldığında bu olayın karanlık bir olay olduğu, bu olayda kullanılan öğelerin Kürt veya Suriyeli olduğu iddia edilse de, bunun sonucu değiştirmeyeceği açık ortadadır. Bunun karanlık bir planın başlangıcına işaret ettiği anlaşılmaktadır” denildi.

 

ALINTI HABER

 

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.