Hoşgeldiniz  

Prof.Dr. Özlem Türeci ve Prof.Dr. Uğur Şahin’e İnsalığa üstün hizmet ödülü

İkrar-HA1 | 26 Haziran 2022 | Dünya, Gençlik, Genel, Güncel Haberler, Kadın, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

Prof.Dr. Özlem Türeci ve Prof.Dr. Uğur Şahin’e İnsalığa üstün hizmet ödülü

İKRAR – Vehbi Koç Vakfı İnsanlığa Üstün Hizmet Ödülü’nün ilk kazananları, COVID salgınında geliştirdikleri aşıyla milyonlarca hayatı kurtaran BioNTech’in kurucu ortakları Prof. Dr. Özlem Türeci ve Prof. Dr. Uğur Şahin oldu.

Dünyayı etkisi altına alan COVID-19’a karşı geliştirdikleri aşıyla, dünyaya umut olan ve pek çok uluslararası prestijli ödüle layık görülen Almanya merkezli BioNTech’in kurucu ortakları Prof. Dr. Özlem Türeci ve Prof. Dr. Uğur Şahin, Vehbi Koç Vakfı’nın bu yıl ilk kez verdiği Vehbi Koç Vakfı İnsanlığa Üstün Hizmet Ödülü’nün sahibi oldu.

Her yıl sırasıyla sağlık, eğitim ve kültür alanlarında üstün başarıların takdir ve teşvik edildiği ‘Vehbi Koç Ödülü’ kapsamında ‘İnsanlığa Üstün Hizmet Ödülü’ başlıklı yeni bir ödül kategorisi başlatıldı. Türeci ve Şahin de hızla geliştirdikleri aşıyla pandemi sırasında milyonlarca hayatın kurtarılmasına doğrudan katkı sağlayarak bu ödülün ilk sahipleri oldu.

Törende açıklama yapan Prof. Dr. Özlem Türeci, “Bu prestijli ödüle layık görülmek bizim için büyük bir onur çünkü cesur bir karar almanın, bilinmeyen bir yolu seçmenin, kararlılık ve azimle ilerlemenin yanı sıra insanlık için fark yaratmanın ve insanlığa katkı sağlamanın takdir edilmesi için süper kahraman olmanıza gerek yok. İnsanlığa hizmet etmeyi ödüllendiren bu özel ödüle layık görülmekten dolayı çok mutluyuz. Vehbi Koç Vakfı’nı, bu ödülü başlatmada gösterdiği kararlılığı için takdir ediyor, ödülün birçok insana ilham vermesini ve motivasyon sağlamasını umuyoruz.”

 

 

HABER MERKEZİ

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.