Hoşgeldiniz  

PSAKD: “2022’de Irkçılığa ve Şeriata karşı omuz omuza olacağız”

İkrar-HA1 | 31 Aralık 2021 | Alevilik, Dünya, Gençlik, Genel, Güncel Haberler, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

PSAKD: “2022’de Irkçılığa ve Şeriata karşı omuz omuza olacağız”

İKRAR – Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Genel Merkezi tarafından 2021’in son mesajı yayınlandı. 2021 tarihinde yaşanılan katliamlar, kırımlar, ötekileştirmeler ve ırkçılığın AKP’nin gitmemesi durumunda 2022 yılında da devam edeceği belirtilerek “AKP demek yoksulluk, açlık iflas ve yalan demektir” ifadeleri kullanıldı.

PSAKD Genel Merkezi tarafından kaleme alınan Yeni Yıl Mesajı;

Biz Aleviler, 2022 yılında da ırkçılığa ve şeriata karşı tüm devrimci ve demokratlarla omuz omuza olmaya devam edeceğiz.

Akp gitmeden, savaşlar bitmeden 2022’de ezilen ve ötekileştirilenler açısından değişen bir şey olmayacak.Başta Alevi halkına yönelik olmak üzere, hak ihlalleri devam edecek, özellikle Kürt politikacılar ve devrimcilere karşı baskı devam edecek,çocukların istismara uğraması meşru görülecek, kadınlar sokağa dahi çıkamayacak, işsizlik, yoksulluk ve savaş devam edecek.Yani yoksul halkların 20 yıllık kabusu devam edecek.
Çünkü AKP demek, yoksulluk açlık iflas ve yalan demektir. Doğa katliamları, ekolojik dengenin bozulması, adaletsizlik demektir. Basına sansür, siyasetçilere yasak, Kürtlere ölüm, Alevilere imha,kadınlara ölüm,hayvanlara eziyet demektir.
2022’nin biz emekçiler için güzel bir yıl olması için, tüm ötekileştirilmiş ve yoksulluğa mahkum edilenlerin, laiklik, demokrasi ve özgürlük için omuz omuza mücadele vermeleri gerekmektedir.
Biz Aleviler olarak 73 millete bir nazar ile bakmanın bilinci ve şiarıyla tüm dünya halklarının özgür ve mutlu bir yıl geçirmelerini diliyoruz…

PİR SULTAN ABDAL
KÜLTÜR DERNEĞİ
GENEL MERKEZİ

 

HABER MERKEZİ

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.