Hoşgeldiniz  

PSAKD “AKP, Aleviliğin kuşaklara aktarılmasında büyük bi engel”

İkrar-HA1 | 25 Ocak 2022 | Alevilik, Dünya, Gençlik, Genel, Güncel Haberler, Kadın, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

PSAKD “AKP, Aleviliğin kuşaklara aktarılmasında büyük bi engel”

İKRAR – Pir Sultan Abdal Kültür Derneği (PSAKD) Genel Merkezi, Antalya’da gerçekleştirdiği danışma kurulu toplantısı sonrasında açıklama gerçekleştirdi. Alevi gençlerin ve çocukların sıklıkla karşılaşmak zorunda olduğu okullarda ki zorunlu Din Kültürü derslerine vurgu yapılan açıklamasa sürekli bu derslerin öneminden yakınan Diyanet İşleri Başkanlığı’da nasiplendi. Açıklama da çok net bir şekilde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen Eğitim Şuralarının bilimsellikten uzak olduğu vurgulanarak “AKP, Aleviliğin kuşaklara aktarılmasında ki en büyük engeldir” ifadesi ile iktidara net bir mesaj verildi.

 

 

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Genel Merkezi tarafından gerçekleştirilen açıklama;

BASINA VE KAMUOYUNA

Pir Sultan Abdal örgütlülüğü, her türden ırkçılığa ve gericiliğe karşı 34 yıldan bu yana kurumsal olarak mücadelesini sürdürmektedir.

Örgüt tarihimiz, dinci ve ırkçı faşizme, siyasal islama ve asimilasyona karşı verdiğimiz kesintisiz mücadele ile doludur. Bu mücadele süreci ise istisnasız onbinlerce üyemizin onurudur.

Bugün de değişen bir durum yok. Zira siyasal islam partisi AKP, okullarda zorla din dersini dayatmaya ısrarla devam ederken, Aleviliğin kuşaklara aktarılması önünde çok büyük tehdit olan bu adımı, ana okulu çocuklarına kadar taşımaya hazırlanıyor.

Kabinesinde tek Alevi bakan olmayan,Alevilerin devletin kolluk güçlerinde ve üst düzey yönetiminde olmasına asla izin vermeyen, sınavlarda yüksek not alsa dahimülakatlarında eleyen, Madımak katili Ahmet Turan Kılıç’ı affedenAkp’nin , Antep’de Cemevi açılışı yapması Alevilere yönelik iki yüzlü politikanın en net göstergesidir. Akp’nin 20 yıldır yürüttüğü Alevi politikası bize gösteriyor ki asimilasyon süreci bu kez Din dersleri ile anaokullarında yaşatılmaya başlanacak.

Biz Alevilerin Hak mücadelesindeki en önemli gündemi bu olmalıdır.

Pir Sultan örgütlülüğü olarak biliyoruz ki; Bütün bu politikaların uygulayıcısı olan Diyanet İşleri başkanlığı, ülkemizde gericiliğin ve kötülüğün merkezlerinin başında gelmektedir.

Bu bağlamda PSAKD’nin asıl hedefi Diyanet İşleri Başkanlığının kapatılmasıdır.

Bilindiği gibi aralıkayı başlarında toplananMillî Eğitim Şurası, okul öncesi eğitim dönemindeki 4-6 yaş arası çocuklar için zorunlu din dersi eğitimini tavsiye eden bir kararı bildirmişti.

PSAKD’nin 22-23 Ocak’ta yapılan danışma kurulunda; Alevikurumlarının ve Demokrasi güçlerinin bu karara tepki olarak ortaklaşa düzenlediği imza kampanyasına ,tüm şubelerimiz ile aktif olarak destek verme kararı alınmıştır!

Kamuoyuna duyurulur…

DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI KAPATILSIN .!

ZORUNLU-ZORUNSUZ DİN DERSLERİNE HAYIR.!

PİR SULTAN ABDAL KÜLTÜR DERNEĞİ GENEL MERKEZİ

 

 

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.