Hoşgeldiniz  

PSAKD: “AKP, hayatımızdan soframızdan ve ülkemizden elini çek”

İkrar-HA1 | 24 Kasım 2021 | Alevilik, Dünya, Gençlik, Genel, Güncel Haberler, Kadın, Kültür Sanat, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

PSAKD: “AKP, hayatımızdan soframızdan ve ülkemizden elini çek”

İKRAR – Pir Sultan Abdal Kültür Derneği, yaşanan son gelişmeler ile ilgili bir basın bildirisi yayınladı. Yaşanan ekonomik tedbirsizliklerin getirdiği fakirlikten, uluslararası şirketlerin yağmaladığı eşsiz güzellikteki doğal alanlardan, yaşanan insan hakları ihlallerinden bahsedilen açıklamada AKP ve ittifak ortağı MHP’ye ülke yönetiminden çekilmeleri çağrısında bulundu. PSAKD Açıklamasında “Ülkemizi yirmi yıldan bu yana yöneten Akp iktidarı, yeraltı ve yer üstü kaynaklarımızdan, tarımsal üretime, işçi ve memur haklarının gaspından, en temel insan haklarına kadar herşeyi yok ederek ülkeyi cehenneme çevirmiştir. Bu iktidar döneminde kadınlar ve çocuklar sokağa çıkamaz hale getirilmiş, öğrenciler okullarına girememiş, yurt bulamamış, on binlerce esnaf iflas etmiş, ülke nüfusunun neredeyse tamamı açlığa ve yoksulluğa mahkum edilmiştir” ifadeleri kullanıldı.

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Genel Merkezi tarafından yapılan açıklama;

BASINA VE KAMUOYUNA

ALEVİLER MAZLUMDAN VE EZİLENDEN YANADIR.


Alevilerin tarihi zalime karşı direniş tarihidir. Alevilerin tarihi baş eğmeden şaha yürüyenlerin tarihidir. Bugün de biz Alevilerin duruşu, yüzyıllar öncesinden;
 “Gelin canlar bir olalım, yoksulun hakkını alalım” diye seslenen Pir Sultan Abdal’ın onurlu duruşudur.
Ülkemizi yirmi yıldan bu yana yöneten Akp iktidarı, yeraltı ve yer üstü kaynaklarımızdan, tarımsal üretime, işçi ve memur haklarının gaspından, en temel insan haklarına kadar herşeyi yok ederek ülkeyi cehenneme çevirmiştir. Bu iktidar döneminde kadınlar ve çocuklar sokağa çıkamaz hale getirilmiş, öğrenciler okullarına girememiş, yurt bulamamış, on binlerce esnaf iflas etmiş, ülke nüfusunun neredeyse tamamı açlığa ve yoksulluğa mahkum edilmiştir. İnsanların inancını kullanarak, şeriat düzeni kurmayı amaçlayan AKP, bir taraftan hedefine Alevileri koyup toplumu gericileştirmek adına asimilasyona aralıksız devam ederken, bir yandan da muhalefete siyasi soykırıma varan baskı uygulamaktadır. Bu bağlamda özellikle HDP’nin başta eş genel başkanları olmak üzere on binlerce üyesi tutuklanmıştır.
Ama artık mızrak çuvala sığmıyor.
AKP, hayatımızdan, soframızdan ve ülkemizden elini çek.
Kendileri çok yüklü miktarda ve üç-beş farklı yerden maaş alırken, milyonlarca insan her gün yatağa aç giriyor. Yönetemeyen AKP ise ırkçı ve şeriatçı söylemlerden medet umuyor. Herkesi düşman ve hain ilan edenler, adeta, “bizden olmayanlar haindir, her şey bizim emrimizde olmalıdır..” diyor.
Bu iktidar döneminde kimse mutlu, huzurlu ve güvende değildir. Bu iktidar ceberruttur.
Ülkeyi iç ve dış politikada uçurumun kenarına getiren iktidar partisi AKP ve ortağı MHP derhal istifa ederek ülkeyi seçime götürmelidir.
Bilinmelidir ki, milyonlarca Alevi, ırkçılığa, şeriata, yoksulluğa, soygun ve talan düzenine karşı sandığa gideceğiz.
Bu kabusu bitireceğiz.

BOZUK DÜZENDE SAĞLAM ÇARK OLMAZ.!
GELİN CANLAR BİR OLALIM YOKSLUN HAKKINI ALALIM.!

PİR SULTAN ABDAL
KÜLTÜR DERNEĞİ
GENEL MERKEZİ

 

HABER MERKEZİ

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.