Hoşgeldiniz  

PSAKD: “Alevilere kin kusmak, AKP’li Erdoğan’ın fıtratında var”

İkrar-HA1 | 07 Aralık 2021 | Alevilik, Dünya, Genel, Güncel Haberler, Kültür Sanat, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

PSAKD: “Alevilere kin kusmak, AKP’li Erdoğan’ın fıtratında var”

İKRAR – AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Siirt’te gerçekleştirilen bir söyleşide Aleviler ve Alevi kurumları hakkında yaptığı açıklamaya AABK’dan Hüseyin Mat cevap vermişti. Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Genel Merkezi’de yayınladığı basın açıklaması ile AKP’li Erdoğan’a net bir mesaj iletti. PSAKD açıklamasında “Alevileri, etrafına topladığı cemaatlerle karıştırmaması gerektiğini hala öğrenememiş. Zira bizim tarihimiz saraylara, saltanatlara ve diktatörlere karşı direnişlerle doludur” ifadeleri kullanıldı.

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği (PSAKD) Genel Merkezi tarafından yapılan açıklama;

Alevilere kin kusmak AKP’li Tayyip Erdoğan’ın fıtratında var.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, basına verdiği bir demeçte, Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu’ nu hedef almıştır. Aynı açıklamasında, Türkiye’ de ki Alevilerin devletten destek istemediğini ifade eden Erdoğan, Avrupa örgütlülüğümüzün demokratik mücadelesi sayesinde Alman devletinin Aleviliği tanımasını sindiremediğini de itiraf etmiş oldu.
Bizim inancımızda Hz. Ali’ nin yerini sorgulamak kimsenin haddi değildir.!
“Alisiz Alevilik” diye bir söyleme sarılan Tayyip Erdoğan, biz Alevileri, etrafına topladığı cemaatlerle karıştırmaması gerektiğini hala öğrenememiş. Zira bizim tarihimiz saraylara, saltanatlara ve diktatörlere karşı direnişlerle doludur.
Herhangi bir yoldaşımızı hedef göstermek tüm Alevilere meydan okumaktır.
Tayyip Erdoğan; “Karacaahmet dergâhını yıkamadım içimde uktedir..” diyen kişidir. Tayyip Erdoğan, Madımak davasının zamanaşımına uğratılmasına “hayırlı olsun” demiş, katil Ahmet Turan Kılıç’ı affetmiştir. AHİM kararlarına rağmen zorunlu din derslerini dayatan kişidir. Avrupa örgütlenmemizin kazanımlarını hazmedemeyip, sözde Alevi güzellemesi yapan Erdoğan, her zamanki gibi Alevilere karşı samimiyetsizdir, güven vermemektedir.
Cumhurbaşkanlığı yaptığı ülkede, bir tane Alevi vali, ordu komutanı, rektör, bakan yokken, tüm kamu kurumları cemaatlere teslim edilmişken, Alevilikten dem vurmak tamda akp aklıdır. 20 yıllık iktidarı döneminde her, fırsatta Alevilere yönelik nefret söylemini kullananlar, kapılarımız işaretlenirken sessiz kalanların samimiyetine elbette ki güvenmiyoruz.
Pir Sultan örgütlülüğü olarak, Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu’ nun yanındayız.
Tüm kazanımlarının altına imza atıyoruz.

 

HABER MERKEZİ

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.