Hoşgeldiniz  

PSAKD Alibeyköy Cemevi yeniden daha güçlü bir şekilde “Pir Güzelgül” dedi…

İkrar-HA1 | 05 Aralık 2021 | Alevilik, Dünya, Gençlik, Genel, Güncel Haberler, Kadın, Kültür Sanat, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

PSAKD Alibeyköy Cemevi yeniden daha güçlü bir şekilde “Pir Güzelgül” dedi…

İKRAR – Bugün İstanbul Eyüp’te bulunan Alibeyköy Cemevi’nin 15. Genel Kurulunda gerçekleştirilen seçimde Alevi Bektaşi Federasyonu Genel Başkanı olan ve aynı zamanda Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Eyüp Şube Başkanı Pir Hüseyin Güzelgül başkanlık seçiminde yeniden ipi göğüsledi.

Dünyayı etkisi altına alan Covid-19 dolayısıyla bir süredir genel kurullar ve toplu etkinlikler sağlık amacıyla erteleniyordu. Normalleşme ile başlayan genel kurullar Alevi kurumlarınında gündeminde. Birçok kurum gerçekleştirdiği kurullarla yeniden güçleniyor yada yeni isimlerle hizmete devam ediyor. Pir Sultan Abdal Kültür Derneği’nin İstanbul genelinde faaliyete geçirdiği ilk Cemevlerinden biri olan, Alevi inancının örgütlülük mücadelesinde de çok önemli bir yeri olan Eyüp Şubesi Alibeyköy Cemevi’nde gerçekleştirilen 15. Genel Kurul Toplantısında Pir Hüseyin Güzelgül güven tazeleyerek yeniden başkanlık görevine seçildi. Birçok siyasi parti, sivil toplum örgütü, kurum temsilcisi ve yurttaşın katıldığı genel kurulda divan başkanlığını PSAKD’nin geçmiş dönem Genel Sekreterlerinden ve Alevi örgütlülüğünün önemli emektarlarından İbrahim Karakaya gerçekleştirdi. Pir Hüseyin Güzelgül gerçekleştirdiği açılış konuşmasında “Alibeyköy Cemevi benim yuvamdır. Alevi örgütlülüğü içerisinde ki ilk adımımdır. Bu benim için her zaman kıymetli ve değerli oldu. Hizmetin ve değerin en iyisini hak ediyor. Bugün yeniden huzurunuzda olmak ve çok net bir şekilde görülüyor ki desteğini almak beni onurlandırıyor. Aldığım destek benim için, mücadelem için bir ışık olacaktır. Bu ışığı parıldatan da siz değerli canlarsınız. Her zaman biz olduk, birlik olduk ve hep bu kurum için en iyisini ortak akılla yaptık ve yapacağız. Yeniden teveccühünüzle bu kurumun başkanı olarak sizler tarafından tayin edilmem şahsıma olan güveninizi en net bir şekilde görmüş olmak beni onurlandırmıştır. Aşk olsun size” ifadelerini kullandı.

 

Pir Hüseyin Güzelgül’ün başkanlık edeceği Alibeyköy Cemevi yönetim kurulunda Av. Nebahat Bektaş, Mustafa Atila, Yunus Çakmak, Seyhan Yıldız, Hüseyin Akgün ve Sultan Altuncevahir görev yapacak.

Yine 15. Genel Kurulda göreve seçilen Denetim Kurulunda da Ayhan Keser, Celal Düzgün ve Gizem Pınar Polat görev yapacak.

Alibeyköy Cemevi’ni Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Genel Kurullarında da delege olarak temsil edecek 29 isim seçildi.

 

HABER MERKEZİ

 

 

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.