Hoşgeldiniz  

PSAKD: “Biz doğadaki her canı Hakk’ın bir parçası biliriz, kim ki cana kıyar Hakk’a kıymış sayarız”

İkrar-HA1 | 05 Ağustos 2021 | Alevilik, Dünya, Gençlik, Genel, Güncel Haberler, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

PSAKD: “Biz doğadaki her canı Hakk’ın bir parçası biliriz, kim ki cana kıyar Hakk’a kıymış sayarız”

İKRAR – Pir Sultan Abdal Kültür Derneği (PSAKD) Genel Merkezi devam eden orman yangınları ile bir açıklama yayınladı. PSAKD açıklamasında “Gelmiş geçmiş tüm egemenlerin karşısında canlıların yaşam hakkı için Baba İlyas olduk, Şah Kalender olduk, Pir Sultan olduk dikildik… Alevilik, Doğada ki tüm canlıları Hakk’ın parçası bilir; cana kıyanı Hakk’a kıymış sayarız” ifadeleri yer aldı.

Günlerdir neredeyse tüm yurdu etkisi altına alan orman yangınları can almaya, doğayı yok etmeye devam ediyor. İlgililerin müdahalelerde gecikmesi, açıklamaları ve müdahale şekilleri de tartışılmaya devam ediyorken Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Genel Merkezi yaptığı açıklama ile ilgililere seslenip yangınların durdurulması adına ne gerekiyorsa yapılması çağrısı yaptı. 

PSAKD’nin açıklamasından önemli satır başları ise şu şekilde;

* Bilinçli bir şekilde yapıldığı aşikar olan bu yangınlar milyonlarca canı katletti, ediyor. Bu zalimliktir, bu vicdansızlıktır bu aleni bir şekilde cinayettir.

* Biz Aleviler, bu yangınları çıkarını da kendilerini de iyi biliyoruz, Yangınları çıkaranlar rant için kalbi kararmış ve insanlıktan nasibini almayanlardır. Bu yangını çıkaranlar cinayet işlemektedir.

* Bu felaketin sorumluları saraylar yapıp araç konvoylarından çay atanlardır, yangın felaketinde dahi ırkçılık çıkaranlardır. Yangınların söndürülmemesi için her yola başvuranlardır.

 

HABER MERKEZİ

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.