Hoşgeldiniz  

PSAKD Gençlik Komisyonu’ndan Açıklama; “Dersim’de siyasal islam asimilasyonda yeniden hortladı

İkrar-HA1 | 17 Mayıs 2022 | Alevilik, Dünya, Gençlik, Genel, Güncel Haberler, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

PSAKD Gençlik Komisyonu’ndan Açıklama; “Dersim’de siyasal islam asimilasyonda yeniden hortladı

İKRAR – Pir Sultan Abdal Kültür Derneği (PSAKD) Genel Merkez Gençlik Komisyonu, Diyanet öncülüğünde devletin Dersim’de Alevilik yol ulularının isimleri ile gençlik merkezleri ve mescidler gibi yerler açmaya devam ediyor. Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Genel Merkez Gençlik Komisyonu’da bir açıklama yaptı. 

PSAKD Gençlik Komisyonu tarafından yapılan açıklama;

*Alevi Gençleri Asimilasyonun Karşısında!*

Dersim, Anadolu’nun kadim şehri; erenlerin evliyaların, pirlerin diyarı. Bir çok ocağa ev sahipliği yapan bu şehre gün geçmiyor ki saldırılar dinmiyor.
Munzur Üniversitesi’nin adı ilk duyulduğunda şehir taze kana kavuşacak zannedilirken aslında kalbinin tam ortasına yediği darbe ile kanı akmaya devam etti. Alevileri katlederek yok edemeyeceğini anlayan Siyasal İslam yurt açma, cami açma girişimi derken bu sefer Müftülüğe bağlı olarak *Hz. Ali Diyanet Gençlik Merkezi* tabelasıyla yeni bir asimilasyon projesi yapma kararı aldı. Her seferinde daha kötüsü olamaz, daha fazla ileri gidemezler zannederken cemevlerimizin içine kadar girip bizim vergilerimizle bize hizmet ediyormuş gibi görünmeye çalışmaktadırlar. Dersim üzerinden *Alevi gençlerine asimilasyon daha rahat nasıl yapılabilir?* sorusuna yanıtı üniversitenin ortasına kutsallarımızın ismini verdikleri sözde merkez tabelalarını asarak denemektedirler. Biz gençler bu yapılanların ne olduğunun farkında ve bilincindeyiz. Yapılan bu hamlelerin ne yolumuza ne inancımıza ne de geleceğimize müdahil olmasına asla geçit vermeyeceğiz.
Üniversiteler bugün Siyasal İslam’ın asimilasyon merkezleri değil, Laik ve bilimsel eğitim yuvaları olmalıdır. Hep söyledik söylemeye devam edeceğiz.

*Diyanet İşleri Başkanlığı Laikliğe Karşıdır, Derhal Kapatılmalıdır!*

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Gençliği

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.