Hoşgeldiniz  

PSAKD Genel Merkezi: “Göksel Fidan’ı gözaltına alarak bizleri korkutamazlar”

İkrar-HA1 | 17 Ekim 2021 | Alevilik, Dünya, Gençlik, Genel, Güncel Haberler, Kadın, Kültür Sanat, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

PSAKD Genel Merkezi: “Göksel Fidan’ı gözaltına alarak bizleri korkutamazlar”

İKRAR – İstanbul Sultangazi İlçesi Gazi Mahallesinde bulunan Gazi Şehitleri Cemevi Önceki Dönem Başkanı Göksel Fidan’ın gözaltına alınması üzerine Pir ultan Abdal Kültür Derneği Genel Merkezi bir açıklama gerçekleştirdi. Açıklamada “Tüm baskı,katliam,sürgün ve işkencelere rağmen özgürlük ve demokrasi mücadelesini Devrimcilerle birlikte veren bir halktır. Çünkü Aleviler bilir ki, devrimciler halkın gerçek dostlarıdır. Pir Sultan Abdal örgütlülüğü,nerede bir hak ihlali,nerede bir faşist baskı varsa, mazlumun yanında zalimin tam karşısında olmuştur. Bu günde durum farklı değildir” ifadeleri kullanıldı.

 

PSAKD Genel Merkezi tarafından gerçekleştirilen açıklama şu şekilde;

Eşitlik adalet ve demokrasi gibi değerleri bünyesinde üretip çoğaltarak yaşayan Aleviler,her dönem şeriatın ve faşizmin hedefi olmuştur.
Tüm baskı,katliam,sürgün ve işkencelere rağmen özgürlük ve demokrasi mücadelesini Devrimcilerle birlikte veren bir halktır. Çünkü Aleviler bilir ki, devrimciler halkın gerçek dostlarıdır.
Pir Sultan Abdal örgütlülüğü,nerede bir hak ihlali,nerede bir faşist baskı varsa, mazlumun yanında zalimin tam karşısında olmuştur.
Bu günde durum farklı değildir.
Ülkeyi adeta açık cezaevine dönüştüren iktidar, muhalif olan kim varsa susturmak için her yolu deniyor. Cemevlerimizi minaresiz camiye çevrime çabası da,kurum yöneticilerimize açılan davalarda,, tehtidlerde bunları amaçlamaktadır. Bu bağlamda özellikle İstanbul Gazi Mahallesi’nde ki Alevi ve devrimcilerin direnişini kıramayan iktidar, kurum başkanlarımıza davalar açıyor,tutukluyor. Bunun son örneğini Gazi Şehitleri Cemevimizin uzun yıllar başkanlığını yapmış Göksel Fidan’ı gözaltına alarak göstermiştir. Akp zihniyeti ortadadır ve nettir. Daha dün Isparta’da Cemevi açılışında genel başkanımızı kürsüden indirmeye çalışan zihniyet ne ise, üyelerimizi tutuklayan davalar açan zihniyet de aynıdır.
Göksel Fidan yıllardır gazi mahallesinde yaşayan ve herkes tarafından tanınan biridir. Eğer hakkında bir iddia varsa savcılığa çağırıldığı taktirde pekala gidip ifade verecektir. Fakat buna rağmen evi sabahın 6’sında basılarak gözaltına alınıyor.
Gazi Mahallesi yakın tarihte Alevi katliamına uğratılmış bir mahalledir ve Pir Sultan örgütlülüğü için kırmızı çizgidir. Tıpkı, Ümraniye gibi, tıpkı Gülsuyu, Sarıgazi, Okmeydanı…gibi.
Altını çizerek belirtelim ki;
Ülkemizde faşizm dinci gericilikten beslenmektedir. Toplumun demokrasi, özgürlük, eşitlik gibi değerlerden uzaklaşarak gericileştirilmesi Alevilerin baskı altına alınmasıyla paralel devam etmiştir. Bir taraftan Devrimciler susturulmaya çalışılırken,bir taraftan da zaten yasaklı olan Alevilik kuşatma altına alınıyor.
Tüm bunların karşısında Aleviler devrimcileri, demokratları her yerde ve koşulda desteklemeye devam etmektedir. Bizler özgürlük, eşitlik ve demokrasi mücadelesinden asla vazgeçmeyeceğimizi bir kez daha haykırırken, baskılara, hak ve hukuksuzluğa karşı mücadelemize devam edeceğimizi bir kez daha haykırıyoruz.
Şeriata karşı demokrasi, sömürüye karşı özgürlük mücadelesini Devrimcilerle omuz omuza vermeye devam edeceğiz.
Pir Sultan Abdal Kültür Derneği olarak mazlumun yanında zalimin karşısında olduk.
Göksel Fidan yalnız değildir.!
Derhal serbest bırakılmalıdır.!
Yezid varsa Hüseyin de vardır
Hınzır Paşalar varsa Pir Sultanlar’da vardır.

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Genel Merkezi

 

HABER MERKEZİ

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.