Hoşgeldiniz  

PSAKD Genel Merkezi; “Kemal Bülbül’e verilen yurt dışı yasağı kabul edilemez”

İkrar-HA1 | 22 Nisan 2022 | Alevilik, Dünya, Gençlik, Genel, Güncel Haberler, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

PSAKD Genel Merkezi; “Kemal Bülbül’e verilen yurt dışı yasağı kabul edilemez”

İKRAR – Pir Sultan Abdal Kültür Derneği (PSAKD) Genel Merkezi, Eski Genel Başkanı olan HDP Antalya Milletvekili Kemal Bülbül’e yurtdışı yasağı getirilmesi ile ilgili açıklama yayınladı. Yapılan açıklamada “Kemal Bülbül’e konulan yasak milyonlarca Alevi’nin iradesine konulmuş yasaktır” ifadesi kullanıldı.

 

 

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği (PSAKD) Genel Merkezi tarafından yapılan açıklama;

BASINA VE KAMUOYUNA


Kemal Bülbül’e yurtdışı yasağını şiddetle kınıyoruz.
Önceki dönem genel başkanımız ve HDP milletvekili Kemal Bülbül, etkinliklere katılmak üzere yurtdışına çıkmak için gittiği havaalanında pasaportu alınmış ve daha sonra Emniyet Genel müdürlüğünün /8/2016 tarih ve 124420 sayılı genelgesini gerekçe göstererek yurtdışına çıkışı engellenmiştir. Bu keyfi ve faşizan uygulama Akp iktidarının fıtratında vardır. Fiilen tutuklama olan bu tutum milletvekili dokunulmazlığına da, en geri demokrasi anlayışına da sığmazken Akp’nin kumaşına tam olarak uygundur.
İktidara geldikleri günden beri,insani değerleri kirlettiler, doğayı kirlettiler,demokrasi-eşitlik-özgürlük kavramlarını kirlettiler. Milyonlarca oy almış bir partinin on binlerce üyesini,milletvekili,belediye başkanı ve dahi genel başkanlarını tutsak edenler halkın iradesinden korkuyor. Akp, korkakların partisidir.Akp ırkçı ve şeriatçı politikaların kaynağıdır.
Önceki dönem genel başkanımız ve hali hazırda üyemiz olan Kemal Bülbül’e konan yasak, milyonlarca Alevi yurttaşın iradesine konulmuştur. Bu, adı konulmamış bir tutuklamadır. Bu, ülkeyi Nazi kampına çevirmenin resmidir.
Derhal bu faşizan tutum son bulmalı ve önceki dönem genel başkanımızdan özür dilenerek, seyahat özgürlüğü iade edilmelidir.
KEMAL BÜLBÜL YALNIZ DEĞLDİR.!

PİR SULTAN ABDAL
KÜLTÜR DERNEĞİ
GENEL MERKEZİ

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.