Hoşgeldiniz  

PSAKD Genel Merkezi; “Pir Sultan Abdal Kültür Derneği birileri tarafından hedef alınmaktadır”

İkrar-HA1 | 05 Ocak 2022 | Alevilik, Dünya, Genel, Güncel Haberler, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

PSAKD Genel Merkezi; “Pir Sultan Abdal Kültür Derneği birileri tarafından hedef alınmaktadır”

İKRAR – Bir haber sitesinde Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Genel Başkanı Gani Kaplan ve Genel Sekreter Onur Kaplan ile ilgili yapılan haber ile ilgili PSAKD Genel Merkezi bir açıklama yaptı. Yaptığı açıklamada haberin iftira olduğu belirtilerek bilinçli bir şekilde PSAKD’nin hedef alındığı belirtildi.

PSAKD Genel Merkezi adına yapılan açıklama da “Haberin amacı kullanılan üslupta bellidir” denilerek şu açıklamayı yaptı; 

Sevgili arkadaşlar,

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği, zamane yezitlerinin diz çöktüremediği, biat ettiremediği Alevilerin öz örgütüdür. Onu yıpratmaya, itibarsızlaştırmaya çalışan her kim olursa olsun her türlü ayrımcılığa ve şeriata dolaylı da olsa hizmet etmektedir.

Bir “haber sitesinde” genel başkanı ve genel sekreteri hedef alan çirkin ve seviyesiz iftira, başta tüm yöneticiler olmak üzere tüm üyelerimizi ve örgütümüzü hedef almıştır. Yandaş basın Akit gazetesini aratmayan bir dil ile yazılmış bu haberin uzaktan yakından gerçekle ilgisi yoktur. Bu çirkin ve maksatlı haber tamamen genel başkan ve genel sekreter üzerinden derneğimize yöneltilmiş nefret ve kin yüklü bir operasyondur.
Yönetim kurulu toplantımızdan hemen sonra yapılan, yaptırılan çirkin haberde kastedilen meblağ, Avrupa Birliği fonlarından kadınların demokrasi, eşitlik ve laiklik mücadelesinde daha güçlü temsil edilmesi adına oluşturulan Alevi Kadın Meclisi çalışmaları kapsamındaki yürütülen bir proje karşılığı alınan meblağdır. Bu proje derneğimizin çalışmaları kapsamında olup tüm GYK üyelerimizin de bilgisi dahilindedir. Ayrıca; son yapılan GYK toplantısının gündem başlıklarından biri de bu fondan sağlanan tutarın nasıl kullanılacağı üzerinedir. Ancak kasıtlı ve kötü niyetli yapılan bu haberin amacının ne olduğu ise kullanılan üslupta gizlidir.

Bu saldırı karşısında sorumlular hakkında her türlü hukuki girişimde bulunacağımızı kamuoyu saygı ile duyururuz.

PİR SULTAN ABDAL
KÜLTÜR DERNEĞİ
GENEL MERKEZİ

 

 

HABER MERKEZİ

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.