Hoşgeldiniz  

PSAKD Sivas Şube Başkanı Yıldırım: “2 Temmuz’da katillerin ismini haykırmak için, adalet için Madımak’ta olacağız”

İkrar-HA1 | 15 Haziran 2021 | Alevilik, Dünya, Gençlik, Genel, Güncel Haberler, Kültür Sanat, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

PSAKD Sivas Şube Başkanı Yıldırım: “2 Temmuz’da katillerin ismini haykırmak için, adalet için Madımak’ta olacağız”

İKRAR – Pir Sultan Abdal Kültür Derneği (PSAKD) Sivas Şube Başkanı Hidayet Yıldırım, 2 Temmuz 1993’de Sivas’ta vuku bulan ve 35 kişinin yakılarak katledilmesinin 28’inci yıldönümü dolayısıyla bir basın açıklaması gerçekleştirdi. 2 Temmuz Anma Programı hakkında da bilgi veren Yıldırım, saat 10’da yürüyüşün başlayacağını belirtip otel önünde karanfil sunulup konuşmalarla programın sonlandırılacağını açıkladı.

 

Haberin Videosu;

PSAKD Şube Başkanı Hidayet Yıldırım “2 Temmuz’da katledilen 35 insanımız anmak için, demokrasi ve eşit yurttaşlık için, özgürlükler için Madımak’ta olacağız” dedi. 

Sivas Şube Başkanı Yıldırım’ın açıklaması;

2 Temmuz’da Madımak’ta olmak katledilen 35 yazar, şair, ozan, semah dönen gençler, aydın ve otel çalışanlarını anmak için demokrasi eşit yurttaşlık yaşama hakkı parasız eğitim parasız sağlık insan hakları ve özgürlükler için Madımak’ta olacağız.

2 Temmuz’da Madımak’ta olmak, Madımak otelini utanç müzesi olması için, katillerin isimlerinin utanç müzesinden silinmesi için asimilasyon politikalarına son verilmesi için Madımak’ta olacağız.

2 Temmuz’da Madımak’ta olmak, bir daha iş cinayetlerinin olmaması için, sendikasızlaştırmaya ve güvencesiz çalıştırmaya karşı eşit işe eşit ücret için,

Kerbala’dan Madımak’a Roboski’den Gazi’ye Ankara Gar’dan Atatürk Havalimanına katliamların yaşanmaması için Madımak’ta olacağız.

Madımak’ta olmak, ülkemizde süren çatışma ortamının son bulması, ayrımsız tüm anaların ağlamaması Kürt sorununun demokratik ve barışçıl yolla çözülmesi, seçimle gelenin seçimle gitmesi ve halkın iradesine saygı için, inançlara özgürlük için Madımak’ta olacağız.

 

İKRAR HABER AJANSI

HABER MERKEZİ

 

 

 

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.