Hoşgeldiniz  

PSAKD: “Tüm Cemevlerimizin kapılarını öğrencilere açıyoruz”

İkrar-HA1 | 21 Eylül 2021 | Alevilik, Dünya, Gençlik, Genel, Güncel Haberler, Kadın, Kültür Sanat, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

PSAKD: “Tüm Cemevlerimizin kapılarını öğrencilere açıyoruz”

İKRAR – Okulların başlaması ile Anadolu’da yaşanan öğrenci ev sorunu yeniden gündeme geldi. Pandemi sonrasında ortalama %100 zam yapılan ev kira fiyatları karşısında öğrenciler ev tutamıyorlar. Yurt yapmakla yükümlü Gençlik ve Spor Bakanlığı sessizliğini korurken öğrenciler sokaklarda kalıyorlar. Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Genel Merkezi tarafından yapılan bir açıklamada “Yolumuzun pusulası olan Hünkar’ın İlimden gidilmeyen yolun sonu karanlıktır sözü şiarıyla tüm cemevlerimizin kapılarını öğrencilerimize açıyoruz” denildi.

PSAKD Genel Merkezi tarafından yapılan açıklamanın tam hali;

Biz Aleviler dünden bugüne toplumun bilim ve sanatın öncülüğünde ilerleyebileceğine inanan bir halk olduk . Bu uğurda çeşitli bedeller ödeme pahasına da olsa vazgeçmedik ve vazgeçmeyeceğiz .
Bugün de Hünkar’ın “İlimden gidilmeyen yolun sonu karanlıktır .” sözü , yolumuzun pusulası olmaya devam etmektedir . Son zamanlarda Üniversite öğrencilerimizin , özellikle büyük kentlerde yurt ya da ev kiralama konusunda zorluk çektiklerini görmekteyiz . Bu yüzden dili , dini ırkı ne olursa olsun iyiler iyidir diyerek dayanışma adına Pir Sultan Abdal Kültür Dernekleri olarak ülke genelindeki tüm Cemevlerimizin kapılarını ön koşulsuz , şartsız ve ücretsiz tüm öğrencilerimize açıyoruz.

 

HABER MERKEZİ

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.