Hoşgeldiniz  

PSAKD Yöneticisi Erkan Keskin için Doğu Şubelerinden ortak açıklama

İkrar-HA1 | 15 Kasım 2021 | Alevilik, Dünya, Gençlik, Genel, Güncel Haberler, Kadın, Kültür Sanat, Manşet, Politika, Son Dakika A- A+

PSAKD Yöneticisi Erkan Keskin için Doğu Şubelerinden ortak açıklama

İKRAR – Bir gece yarısı evine düzenlenen polis baskını ile gözaltına alınan ve bugün çıkarıldığı mahkemece tutuklanan Pir Sultan Abdal Kültür Derneği (PSAKD) Genel Yönetim Kurulu Üyesi Erkan Keskin için PSAKD’nin doğu ve güneydoğu bölgelerinde hizmet veren şubelerden ortak açıklama geldi. Açıklamada “KHK ile bir süre önce görevden alınan alınan Erkan Keskin’in tutuklama gerekçesi olarak, yürüttüğü sendikal çalışmalar, katıldığı basın açıklamaları ve barışçıl eylemler gösterilmektedir. Kendileri gibi düşünmeyen hiç bir düşünceye ve yapıya tahammül edemeyenler, Erkan Keskin’in önce işini, daha sonra da özgürlüğünü elinden almıştır” ifadeleri kullanıldı.

PSAKD Genel Yönetim Kurulu Üyesi Erkan Keskin’in de aralarında olduğu 19 kişi geçtiğimiz günlerde evlerine düzenlenen polis baskını ile gözaltına alınmış ve 7 gün gözaltı sonrasında bugün adliyeye çıkarılmışlardı. Antalya’dan alınan ve Diyarbakır’a götürülen Erkan Keskin hakkında da bugün tutuklama kararı verildi. Tutuklama kararı sonrasında Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Doğu ve Güneydoğu Bölgesinde hizmet veren şubeler ortak açıklama gerçekleştirilerek Erkan Keskin’e destek verirken iktidara da Keskin ve tutuklanan diğer tüm yurttaşların derhal serbest bırakılması çağrısı yapıldı. 

 

PSAKD Genel Başkan Yardımcısı Erol Yeter, Genel Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Topal ile birlikte Dersim, Sivas, Diyarbakır, Erzincan, Malatya, Adıyaman, Hınıs, Varto, Hekimhan, Demircilik ve Ovacık PSAKD Şubeleri yazılı basın açıklaması gerçekleştirdiler. Basın Açıklamasında;

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Genel Yönetim Kurulu üyemiz Erkan Keskin, bir hafta önce Antalya’daki evinden gözaltına alınmış, bugün çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştır. KHK ile bir süre önce görevden alınan Erkan Keskin’in tutuklanma gerekçesi olarak, yürüttüğü sendikal çalışmalar, katıldığı basın açıklamaları ve barışçıl eylemler gösterilmektedir.
Kendileri gibi düşünmeyen hiç bir düşünceye ve yapıya tahammül edemeyenler, Erkan Keskin’in önce işini, daha sonra da özgürlüğünü elinden almıştır.
Tarihinde İmam Hüseyin gibi, Nesimi gibi, Pir Sultan gibi, Seyit Rıza gibi onurlu mücadele örnekleri olan bizlerin, zalime boyun eğmesi mümkün değildir.
Pir Sultan’ın yolundan yürüyen bizler, Pirimizin “Dönen dönsün ben dönmezem yolumdan” sözünü ilke edinmişiz. Hızır Paşalara boyun eğmeyeceğimiz gibi, hiç bir baskı ve zulüm de bizi doğru yolumuzdan döndüremez. Haksıza haksızsın demekten vazgeçmeyeceğiz.
Muhalif olan herkese gözaltı ve tutuklamalarla gözdağı vermeye çalışılan bu düzene boyun eğmiyoruz.
GYK Üyemiz Erkan Keskin derhal serbest bırakılsın…

 

HABER MERKEZİ

EN SON HABERLER

© 2020 İkrar Haber Ajansı Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.